NaTreku.cz

Lehký trek k jezeru Lac de Nino na Korsice

Pohoří, oblast / Stát

Korsické Alpy / Francie

Roční období

Zima

19. 03. 2017

Náročnost

2 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 775 m

↓ 776 m

Délka

10.5 km

5 hod.

Nadmořská výška

max. 1779 m n.m.

min. 1083 m n.m.

Turistická mapa jezera Nino na Korisce

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 775 m
Sklesané metry: 776 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro starší děti (od 7 let) - ANO
  2. Vhodné pro psy - ANO
  3. Vhodné pro kočárky - NE
  4. Přelidněnost - malá, potkali jsme jen několik málo dalších turistů.

Užitečné informace

  1. Vhodné pro starší děti (od 7 let) - ANO
  2. Vhodné pro psy - ANO
  3. Vhodné pro kočárky - NE
  4. Přelidněnost - malá, potkali jsme jen několik málo dalších turistů.

Tipy na výlety v pohoří Korsické Alpy

Pokus o výstup na Monte Cinto, nejvyšší horu Korsiky
Francie
Jaro 2006

Pokus o výstup na Monte Cinto, nejvyšší horu Korsiky

Obtížnost: 3 / 5
Délka: 6 hodin
Vysokohorský trek u jezer Melo a Capitello na Korsice
Francie
Jaro 2013

Vysokohorský trek u jezer Melo a Capitello na Korsice

Obtížnost: 2 / 5
Délka: 4 hodiny

Všechny treky v pohoří Korsické Alpy

Výstup k horskému jezeru Nino na trase GR20

Nástupní místo

Na trek k jezeru Nino je nástup na parkovišti Poppaghia ze silnice D84 mezi vodní nádrží Calacuccia a průsmykem Col de Vergio. Nástup na trasu je z parkoviště dobře značen. Je to známá trasa využívaná i méně zdatnými turisty, proto zde v letní sezóně určitě nebudete sami.

Popis treku

Z parkoviště Poppaghia se vydáte po červené značce směrem k jezeru Nino (z parkoviště to je jihovýchodní směr). Cesta začíná lesem, kterému místní říkají Valdo-Nielo (Černý les).

Černý les je tvořen převášně tzv. borovicí černou (foto). Dobře značená cesta vede přes menší hřeben do široké kotliny vedoucí až na náhorní planinu s jezerem Nino. Zhruba v polovině cesty kotlinou narazíte na salaš Berg de Colga, která stojí v těsné blízkosti horského pramene Colga. Od salaše to je zhruba 350 výškových metrů k jezeru Nino. Celkový výstup od parkoviště trvá přibližně 3 hodiny.

Tato horská túra je oblíbená zejména díky krásné náhorní plošině s jezerem Nino, ze kterého jsou skvělé výhledy na nejvyšší hory Korsiky, jako je Monte Cinto (2 706 m n. m. - foto) nebo Monte Rotondo (2 622 m n. m.). U jezera je ideální udělat si přestávku na svačinu a jezero si obejít. Získáte tak nové výhledy. V okolí jezera Nino se pase velké množství polodivokých koní.

Zpátky můžete jít stejnou cestou na parkoviště Poppaghia (cca 1,5 hodiny). Alternativou je pak napojit se na blízkou GR20 a jít směrem severozápandím směrem kolem vrcholů Capu a Tozzu (2 007 m n. m.), dál přes vrchol Col de St-Pierre (1 452 m n. m.) až do sedla Bocca San Pedru, kde odbočíte doprava a dojdete až k silnici D85. Po ní Vás pak čekají cca 2km k parkovišti.
 

Náročnost

Horská túra k jezeru Nino od parkoviště Poppaghia je velmi snadná a zvládnou ji i děti zvyklé na delší chůzi. Cestou Vás nečekají žádná obtížná místa. Převýšení je cca 900 výškových metrů.

Dostupnost vody

Jelikož se jedná o jednodenní túru s menším převýšením (700 m), stačí si s sebou vzít cca 2 litry vody na osobu. Voda lze dokoupit i na parkovišti Poppaghia, kde je v letní sezóně otevřen kiosek s občerstvením. Cestou k jezeru pak lze nabrat pitnou vodu z horského potoka Colga (ovšem díky vyššímu počtu turistů a mnoha pasoucím se koním na náhorní planině, může být pití z toho pramene rizikové).
 

Vrcholy

Z náhorní plošiny od jezera Nino severním směrem uvidíte hlavní velikány Korsiky jako jsou Paglia Orba 2 525 m n. m., Punta Minuta 2 556 m n. m., Capu Falu 2 540 m n. m., Monte Cinto 2 706 m n. m.. Jihozápadním směrem pak lze vidět hory Monte Rotondo 2 622 m n. m., Punta Muzzella 2 342 m n. m. a Punta alle Porta 2 313 m n. m.
 

Nebezpečí

Na trase nejsou žádné nebezpečné úseky. Celou dobu se jde po stezkách, nejprve lesem, poté lehce po skalách. Okolí jezera je travnaté. Cesta je dobře značená.
 

Jídlo

Jídlo na tomto jednodenním treku lze řešit pouze čokoládou nebo energetickými tyčinkami, případně obloženým chlebem. Nejedná se o nijak dlouhou túru, na kterou byste se museli speciálně zásobovat.
 

Zajímavosti

K jezeru lze dojít také po známé GR20, která vede pouze několik desítek metrů jižně od jezera Nino. Nejbližší nástup na GR20 je severovýchodně od jezera Nino v kempu Castel de Verigo.
 

Tip na další výlet na Korsice

Jestli se Vám líbil popis treku k jezeru Nino, určitě si také přečtěte trek k jezerům Melo a Capitelo, také na ostrově Korsika. Oba treky jsou od sebe vzdáleny vzdušnou čarou pouze několik kilometrů, ovšem dostupnost nástupních míst je v řádu desítek kilometrů (musí se objíždět masiv Punta Artica).

Vloženo: 19. 03. 2017
Autor:
Karel
Profil autora