NaTreku.cz

Trek na okraj kráteru sopky Vesuv u Neapole

Pohoří, oblast / Stát

Vesuv / Itálie

Roční období

Jaro

15. 04. 2017

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 187 m

↓ 187 m

Délka

3.0 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 1160 m n.m.

min. 997 m n.m.

Turistická mapa sopka Vesuv

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 187 m
Sklesané metry: 187 m

Velmi snadný výstup na sopku Vesuv nad Neapolí

Nástupní místo

Trasa začíná na parkovišti u vstupu do Národního parku Vesuv ve výšce 1 000 m n. m. Vstup do Národního parku je 10 Eur, za parkoviště se pak platí také poplatek. Zpáteční autobus z města Ercolano stojí i se vstupem do Národního parku 20 Eur na osobu.
 

Popis treku

Z parkoviště vede výstup čtymi serpentinami po široké cestě. Poté se jde mírnějším stoupáním již bez odboček přímo na okraj kráteru sopky Vesuv. Prašná kamenitá cesta (foto) až na okraj kráteru je široká 3 až 4 metry. Jestliže chcete dorazit na vrchol sopky (1 281 m n. m.) musíte hned na okraji kráteru o občerstvovací stanice odbočit východním směrem a vystoupat dalších 140 metrů na vrchol. Po okraji celého kráteru vede stále dost široká cesta s mnoha vyhlídkami, lavičkami a bistry (foto).

Očekávat můžete davy turistů. Jedná se o velmi turisticky vyhledávanou lokalitu, takže osamoceni zde určitě nebudete. Na druhou stranu to má výhodu skvělé dostupnosti autobusem a dobré vybavenosti (občerstvení i záchodky).
 

Náročnost

Tato turistická trasa je vhodná pro všechny věkové kategorie, i pro lidi bez sportovní kondice nebo batolata (trek lze absolvovat s nosičkou nebo nést malé dítě v náručí - osobně vyzkoušeno). Celkově nastoupáte pouze 187 výškových metrů se zázemím několika občerstvovacích stanic po trase. Na samotný vrchol sopky vede užší kamenitá cesta, kde by kočárek nebyl vhodný. 
 

Dostupnost vody

Vodu na tomto treku nemusíte nijak řešit, stačí mít s sebou peníze. Jak v nástupním místě na parkovišti tak na vrcholu kolem celého kráteru je několik kiosků s občerstvením a posezením.
 

Vrcholy

Při výstupu na Vesuv lze severním směrem vidět vrcholy Cognoli di Trocchia 961 m n. m., Cognoli di S. Anastasia 1 086 m n. m., Punta Nasone 1 131 m n. m. Cognoli di Ottaviano 1 112 m n. m.
 

Jídlo

Po cestě je několik kiosků, kde je možné zakoupit občerstvení.
 

Zajímavosti

Popsaná trasa na Vesuv je nejsnadnější možností jak dosáhnout vrcholu sopky. Tím pádem zde potkáte velmi mnoho turistů. Na vrchol se můžete dostat také z východní strany několika dalšími cestami, vždy z níže položených míst než je tento trek.

Vloženo: 17. 04. 2017
Autor:
Karel
Profil autora