NaTreku.cz

Harrachov a Český Ráj: Dvě skvostné lokality pro perfektní dovolenou v Čechách

V České republice je mnoho okouzlujících míst, které kombinují přírodní krásu a kulturní bohatství. Mezi takovéto lokality lze zařadit také Český ráj a Harrachov. Jde o destinace, kde můžete objevovat působivá místa a odvézt si skvělé zážitky.

Harrachov: Klenot Krkonoš

Harrachov se nachází v malebných Krkonoších a nabízí tak perfektní dovolenou zejména pro milovníky hor, dechberoucí přírody, ale najdou se zde i zajímavé památky. Ve výsledku jde tedy o skvělou destinaci pro každého, kdo si chce odpočinout od každodenních starostí a ruchu města.

Lyžování v Harrachově

Do této lokality lidé s oblibou vyráží zejména v zimě. Najdete zde totiž poměrně rozlehlý skiareál, lyžování si zde užijí děti, začátečníci i zkušení lyžaři. Ovšem vyrazit sem můžete i mimo zimní sezónu, horské prostředí láká k cykloturistice, dlouhým procházkám a relaxaci v obklopení Krkonoš.

Přírodní krásy

Ať už se rozhodnete v okolí vydat kamkoli, rozhodně se můžete těšit na krásnou zeleň a klidnou atmosféru. Ovšem pokud hledáte to nejkrásnější místo, pak byste si neměli nechat ujít Mumlavský vodopád. Jde o ideální místo pro procházky. Zajímavostí jsou takzvaná čertova oka – kotle vymleté proudem potoku. Vodopád má zhruba deset metrů, okouzlující je za každé sezóny. V zimě ho totiž mráz promění na ledopád a nabízí tak zcela unikátní zážitek.

Sklářská tradice

Jestliže máte rádi střípky z historie, pak můžete nahlédnout do muzea skla v Harrachově. Čeká vás zde sbírka skla, navíc si můžete sami vyzkoušet, jak těžké je vyfouknout sklo. Je zde zachován tradiční způsob výroby, sklárna pochází z počátku osmnáctého století. V bezprostřední blízkosti leží také minipivovar s restaurací, odtud je výhled přímo na skláře při práci. Čeká vás zajímavá prohlídka a poté si můžete dopřát dobrý oběd.

Ubytování v Harrachově

V této lokalitě je mnoho co objevovat. Neváhejte si proto najít ubytování v Harrachově – nabídka je pestrá. Ať už vás láká komfortní hotel, či spíše příjemný penzion nebo soukromý apartmán. Ubytovat se můžete v centru či si raději užít klid lesa. V každém případě jde o ideální výchozí bod pro prozkoumávání okolí.

Český ráj: Království skal

Český ráj je nádherným regionem bohatým na skalní útvary a historické památky, které vám umožní nahlédnout do minulosti. Procházky skalními městy jsou jednoduše okouzlující, navíc se nabízí několik míst, která byste neměli minout.

Prachovské skály

Dominantou Českého ráje jsou nepochybně Prachovské skály. Ty vytváří unikátní pískovcové skalní věže, které lákají turisty z celého světa. Jde o velmi fotogenické místo, nezapomeňte si zabalit slušivá originální trička, ve kterých zazáříte. Kromě toho zde můžete načerpat energii přírody a užít si čerstvý vzduch. Čekají vás okouzlující vyhlídky, nabízí se také příležitost pro horolezce.

Hrady a zámky

Skvělý zážitek poskytují i historické zříceniny, například Hrubá Skála. Z té vás čeká krásný výhled na okolní krajinu. Romantickou atmosféru pak nabízí zámek Hrubý Rohozec. Ovšem v této lokalitě najdete také známý hrad Trosky či Valdštejn.

Ubytování v Českém ráji

Pokud vás lákají pohádkové výhledy a spousta zeleně, pak byste se měli ubytovat v Českém ráji. I zde je na výběr z pestrých možností, opět tedy záleží pouze na vás, jaké místo si vyberete jako svou základnu pro skvělé výlety.

Harrachov a Český ráj patří mezi dvě fascinující lokality České republiky. Kombinace úchvatné přírody a bohaté historie je jednoduše jako stvořená pro zajímavou dovolenou. Obě tato místa si užijete v jakékoli sezóně – vždy přitom nabídnou trochu jiný zážitek.

Zdroj obrázku: Vaclav Sebek / Shutterstock.com

Harrachov a Český Ráj: Dvě skvostné lokality pro perfektní dovolenou v Čechách