NaTreku.cz

O projektu

Neziskový projekt NaTreku.cz vznikl z potřeby dvou kamarádů sdílet svoje zážitky z hor. Víme, že nejsme první ani poslední, co treky v horách popisují on-line. Lišíme se ale v tom, jak to chceme dělat. 

 

Náš cíl

1. Vytvořit on-line průvodce treků

Chceme inspirovat turisty k novým trekům v horách. Podle zadaných treků je uživatel schopen kvalitně naplánovat svoji budoucí túru v horách.

2. Motivovat uživatele, aby vkládali svoje treky

Rádi poskytneme prostor pro treky ostatních uživatelů. Projekt je postaven na principu vzájemného sdílení informací z horských túr. Víme, že vložení jedné trasy v takové kvalitě, kterou bychom akceptovali je 1-2 hod. práce. Proto nabízíme podobným nadšencům hor alespoň možnost bannerové reklamy za vloženou trasu - více informací zde.

 

Čím se odlišujeme

1. Kvalita informací

Každý trek popisujeme co nejpřesněji. Každý uživatel webu získává veškerá potřebná data pro plánování svého treku. Při schvalování tras od jiných turistů máme nastavena přísná pravidla, která nám zajišťují konzistentní kvalitu popisu treků - průvodce přidáním treku.

2. Strukturované informace

Slovo strukturovaný je pro nás důležité. Čtenář má jistotu, že u každého treku najde vždy to podstatné - podrobné informace potřebné k plánování treku nebo vysokohorské túry.

3. Pokročilé filtrování treků

Uživatel nalezne hledanou trasu snadno a rychle. Buďto v základních kategoriích, na mapě, nebo ve filtru s důležitými parametry (země, pohoří/oblast, obtížnost, období, chaty, délka, převýšení).

4. Úzké zaměření

Naleznete u nás opravdu jen turistické trasy, treky a ferraty. Nenabízíme návody pro cyklisty, vodáky, sportovní lezce, běžkaře, běžce a in-line sportovce. V úzké specializaci vidíme přínos pro poskytování přesnějších informací o treku bez zbytečného balastu navíc.

 

Pro koho je NaTreku.cz

1. Aktivní lidé

S láskou k horám a přírodě, hledající inspiraci pro další turistická dobrodružství zejména v horách.

2. Rodiny s dětmi

Nabízíme popisy horských treků také pro rodiny s malými dětmi v kočárku nebo nosičce. Stačí si ve filtru obtížnosti zvolit č. 1.

3. Sportovci

Inspiraci u nás naleznou také silově zaměření horalové. Máme pro ně připraveny vícedenní přechody natěžko s extrémním převýšením, pohybem po ledovci nebo ferratové výstupy. 

TIP: filtrujte treky podle země, pohoří a obtížnosti (více informací o obtížnostech). Dostanete se tak velmi rychle k požadovaným trekům a túrám.

O projektu