NaTreku.cz

Pohoří Nízké Taury

Pohoří Nízké Taury (německy Niedere Tauern) se dělí na několik samostatných celků, které jsou typologicky odlišné. Nejvýchodnější část Nízkých Taur se nazývá Seckauské Taury s nejvyšší horou Geierhaupt 2 417 m n. m.. Na toto pohoří navazují sedlem Hohentauern Rottenmannské a Wölzské Taury. V tomto pohoří se doplňují krásné travnaté hřebeny s vysokými skalnatými štíty.

Nejvyšší hora Rettelkirchspitze 2 475 m n. m. se nachází v západní části pohoří v boční rozsoše. Za sedlem Sölkelpass se nachází nejznámější, nejnavštěvovanější a nejvyšší pohoří Nízkých Taur - Schladmingské Taury. Je zde i nejvyšší hora celých Nízkých Taur Hochgolling 2 863 m n. m.. Toto pohoří je bohaté na jezera a je z větší části skalnaté. Nejzápadnější část Nízkých Taur jsou Radstatské Taury oddělené od Schladminských Taur sedlem Obertauern. Nejvyšší hora Hohes Weisseck 2 711 m n. m. leží v jižní rozsoše pohoří. Pohoří plynule navazuje na Vysoké Taury. 

Nízké Taury
Nejvyšší hora

Hochgolling 2 863 m n. m.

Seznam hlavních vrcholů

Hochwildstelle 2 747 m n. m., Geierhaupt 2 417 m n. m., Gr. Bössenstein 2 448 m n. m., Rettelkirchspitze 2 475 m n. m., Mosermandl 2 680 m n. m.

Nízké Taury se dělí
Chráněná území
Další informace

Patří do systému: Centrální krystalické Alpy
Je v zemích: Rakousko
Převládající horniny: žula; břidlice 

Zajímavé odkazy