NaTreku.cz

Pohodový výlet v okolí Havlíčkova Brodu

Pohoří, oblast / Stát

Hornosázavská pahorkatina / Česko

Roční období

Léto

08. 07. 2023

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 512 m

↓ 512 m

Délka

28.1 km

6 hod.

Nadmořská výška

max. 490 m n.m.

min. 401 m n.m.

Turistická mapa okolí Havlíčkova Brodu

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 512 m
Sklesané metry: 512 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO (školního věku)
  2. Vhodné pro psy - ANO
  3. Přelidněnost - malá

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO (školního věku)
  2. Vhodné pro psy - ANO
  3. Přelidněnost - malá

Okružní výlet z Havlíčkova Brodu přes Michalovice a Krásnou Lhotu

Nástupní místo

Auto jsme zaparkovali na neplaceném parkovišti u knihovny v Havlíčkově Brodě. Prošli jsme si malebné náměstí s kosteli a malebně malovanými domky. Poté jsme šli podél Sázavy, kde jsme viděli dva leňáčky, plno kachen a pár nutrií.
 

Popis treku

Šli jsme po modré značce, podél úsobského potoka až do Michalovic, kde jsme přesedlali na zelenou značku a narazili jsme na rybník Abrahám. Krásný rybník Abrahám s přilehlým mokřádkem, bez lidí a s čistou vodou. Vykoupali jsme se a šli dál. Trochu jsme v lese zabloudili - cestu jsme měli ale bez značky. Naštěstí to nevadilo, protože všechny cesty vedly do Krásné Hory.

Odtud jsme naopak měli značku, ale neměli jsme cestu, to bylo horší. Prodírali jsme se křovím, párkrát zvažovali, zda by nebylo lepší jít přímo potokem. Nakonec jsme cestu ale úspěšně zvládli a až do Brodu jsme šli skoro celou dobu po asfaltce. Najednou se nám po křoví zase stýskalo.
 

Náročnost

Jedná se o nenáročný jednodenní výlet českou krajinou, po lesních a polních cestách. Na celé trase není žádný exponovaný nebo jinak obtížný úsek.
 

Dostupnost vody

Vodu můžete nabrat z Úsobckého potoka, podél kterého vede téměř třetina cesty po modré značce. Ale vodu z potoka bych doporučovala pouze po filtraci. Pitnou vodu jsem si nesla vlastní, stačilo mi na výlet cca 1,5 litru.
 

Nebezpečí

Na tomto výletu vás žádné nebezpečí nečeká - nesjou zde žádné divoké šelmy, žádné nebezepčné nebo obtížné úseky. Prostě pohová túra.
 

Jídlo

Měli jsme zabalenou svačinu, ale v Havlíčkově Brodě je několik restaurací, kde se dá dobře najíst. Osobně doporučuji hospodu Motorest pod Hradem na silnici u cesty do Humpolce, kde mají výborné zvěřinové speciality a pokud toho budete mít málo, můžete si tam ještě vyběhnout na zříceninu Orlík.

Vloženo: 13. 02. 2024
Autor:
MarBo
Profil autora