NaTreku.cz

Těžký trek po hlavním hřebenu Lechtálských Alp

Pohoří, oblast / Stát

Lechtálské Alpy / Rakousko

Roční období

Léto

24. 08. - 26. 08. 2007

Náročnost

4 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 3974 m

↓ 3974 m

Délka

44.7 km

3 dny

Nadmořská výška

max. 2970 m n.m.

min. 1049 m n.m.

Turistická mapa Lechtálské Alpy

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 3974 m
Sklesané metry: 3974 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti- NE
  2. Vhodné pro psy - ANO
  3. Přelidněnost -malá

Třídenní okružní vysokohorská túra v srdci Lechtálských Alp

Nástupní místo

Trek jsme začali na parkovišti v městečku Bach u místního obchůdku, kde jsme nechali naše auto (bez poplatku). 
 

Popis treku

1. den

Z města Bach jsme se vydali po značené cestě č. 5 do údolí Madautal. U osady Bergeim Hermine se údolí rodělilo a my jsme stále pokračovali po cestě č. 5 do údolí Parseiertal. Po cca 2,5 km jsme odbočili na cestu č. 632 a prudce vystoupili do horského kotle u chaty Memminger Hütte - 2 242 m n. m. Ta se nachází v krásném horském prostředí u jezera Untere Seewi See. Cesta z údolí k chatě zabrala cca 6 hod.

Po krátkém odpočinku na chatě jsme pokračovali k jezeru Mittel Seewi See, které leží na dalším skalním stupni. Bivak jsme postavili u třetího jezera Obere Seewi See, Cesta od chaty k hornímu jezeru trvala asi 45 minut.
 

2. den

Po snídani jsme vyrazili po cestě přímo na horský hřeben nad jezerem. Zde se otevřely krásné výhledy na Lechtálské a Allgäuské Alpy. Poprvé jsme také viděli nejvyšší horu celých Severních vápencových alp - Parseierspitze 3 036 m n. m. Z hřebene jsme sestoupili na cestu Spiehler Weg. Ta traverzuje hřeben a poté prudce stoupá do sedla Patrol Scharte. Část tohoto výstupu je zajištěna ocelovými lany, neboť je silně exponovaná. Sedlo Patrol Scharte se nachází přímo u paty hory Parsaierspitze. My jsme cestu na vrchol vzdali, protože jsme byli fyzicky unavení a navíc je výstup opět velmi exponovaný. Proto jsme pokračovali po kamenitém hřebínku směrem k hoře Dawin Kopf a po jeho hraně jsme vystoupili na vrchol 2 968 m n. m. Z něho se nabízejí ničím nerušené výhledy na celé pohoří Lechtálských Alp.

Z vrcholu pokračuje cesta č. 633 tzv. Augsburger Hohenweg. Jedná se o exponovanou, částečně jištěnou cestu. Profil trasy se postupně zmírňuje a přechází do klasické horské stezky. U potoka Griess Bach jsme na louce postavili stan. Celkový čas strávený tento den na cestě byl cca 9,5 hod.
 

3. den

Poslední den jsme po cestě Augsburger Hohenweg došli do sedla Winter Joch. Zde jsme se napojili na cestu č. 601 a pokračovali do sedla Flarsch Joch. Ze sedla si můžete odskočit na chatu Ansbacher Hütte, která je odtud na dohled. My jsme však pokračovali po cestě č. 4, která vedla krásnou náhorní plošinou a dovedla nás pod hory Feuer Spitze a Wetter Spitze. Z hřebene jsme začali sestupovat k chatě Frederick - Simms Hütte, kde jsme si dali zasloužené pivko. Do údolí jsme pokračovali po cestě č. 636, která je v závěru zpestřena tunely. V údolí jsme se pohodlnou cestou vrátili zpět do městečka Bach k autu.
 

Náročnost

Těžký horský přechod. Terén je místy velmi náročný, zajištěný fixními ocelovými lany. Celkové převýšení je také velmi výrazné. To vše v kombinaci s těžkými batohy dělá tento trek velmi náročným.
 

Dostupnost vody

Každý den jsme po cestě nabírali vodu z potoků. Je možno také doplnit zásoby na chatách Memminger Haus, Ansbacher Haus a Frederick - Simms Hütte.
 

Možnosti přespání

První noc jsme strávili u jezera Obere Seewi See. Druhou noc na louce u stezky Augsburger Hohenweg pod horou Stierloch K. V obou případech byla u našeho bivaku dostupná pitná voda.
 

Vrcholy

Na tomto treku jsme vystoupili na horu Dawin Kopf 2 968 m n.m. Během cesty se nabízí možnost zdolat hory Parsaierspitze 3 036 m n. m., Feuer Spitze 2 852 m n. m. a Wetter Spitze 2 895 m n. m.
Během treku se otevírají krásné výhledy na okolní horské celky - Allgäuské Alpy a pohoří Verwall s nejvyšší horou Hoher Riffler.
 

Nebezpečí

Cesta Augsburger Hohenweg je velmi náročná na fyzickou kondici. Na cestě jsou sice místy ocelová lana, ale my jsme jištění nepoužili. Stejně náročný je i výstup k úpatí hory Parsaier Spitze do sedla Patrol Scharte. I zde je možné využít ocelových lan.
 

Jídlo

V době sezony je možné se stravovat na chatách, které jsou přímo na trase treku -  Memminger Hütte - 2 242 m n. m.,  Ansbacher Hütte 2 415 m n. m. a Frederick-Simms Hütte 2 004 m n. m. My jsme si vařili na plynových vařičích z vlastních zásob a na chatách jsme si jen dávali zasloužená pivka.
 

Zajímavosti

Jeden úsek chodníku Augsburger Höhenweg je veden v prudkém svahu a hrozí zde zvláště za deště sesuv půdy, který by mohl chodník poničit. Proto jsou na obou koncích tohoto úseku k dispozici krompáče a v případě nutnosti je možné cestu znovu zprůchodnit.

Vloženo: 05. 03. 2017
Autor:
Gejza
Profil autora