NaTreku.cz

Výstup na Kitzbüheler Horn a Ehrenbachhöhe v Kitzbühelských Alpách

Pohoří, oblast / Stát

Kitzbühelské Alpy / Rakousko

Roční období

Jaro

10. 06. - 11. 06. 2017

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 2589 m

↓ 2591 m

Délka

32.4 km

2 dny

Nadmořská výška

max. 1996 m n.m.

min. 748 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 2589 m
Sklesané metry: 2591 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro psy - ANO
  2. Vhodné pro děti - ANO
  3. Přelidněnost - velká

Poznejte Kitzbühel i z jiné stránky, nejen jako milovník sjezdovek

Nástupní místo

Trek na oba vrcholy začínáme v malebné městečko Kitzbühel, které je známé hlavně milovníkům sjezdového lyžování.
 

Popis treku

1. den

Cestu začínáme ve městě Kitzbühl a po výborně značené cestě vyrážíme vzhůru na Hanenkamm. Po vymotání se z města pokračujeme po široké cestě nejprve lesem. Cesta je také hojně využívána cyklisty, takže je velmi frekventovaná. Zhruba v polovině výstupu opustíme hlavní cestu na vrchol a zkrátime si cestu ke startovní budce slavné sjezdovky. Cesta je nicméně také široká a zpevněná. Po opuštění lesa jsme jen kousek od sjezdovky a bez problémů dorazíme k horní stanici lanovek.

Ve startovní budce na vrcholu, kousek od lanovky a restaurace s vyhlídkou, jsou vyobrazeni všichni vítězové tohoto náročného sjezdu. Po krátké zastávce pokračujeme širokou upravanou cestou dále na vrchol Ehrenbachhöhe, cestu lemují krávy, paraglaidy a turisté. Pod vrcholem Ehrenbachhöhe se pak dá vykoupat v jezírku Speichersee, kde jsou dokonce i ryby.

Zpátky jdeme stejnou cestou. Z Hanenkammu dolů jede už skupina kočárků a nechodičů lanovkou (platí zde jedna permice na všechny lanovky), druhá skupina sestupuje po značené cestě. Tentokrát se jde cestou, která směřuje od lanovky doleva. Cesta je nicméně také široká a zpevněná (jako všechny cesty v okolí). Po loukách a poté lesem jsme se serpentinami vrátili zpět do Kitzbühlu.
 

2. den

Další část výletu nás vede na Kitzbüheler Horn, který se nachází na protilehlé straně od Kitzbühlu než je Hannenkamm. Opět se nejprve prokličkujeme z města a po silnici, která vede kolem spodní stanice lanovky vyrážíme vzhůru. Cesta je zpevněná, takže výstup je poměrně rychlý. Nejprve jdeme po loukách, poté následuje krátký úsek lesem a poté jsme již opět v otevřené krajině. Takto jsme vystoupali k vrcholu Hornköpfl.

Zde se napojíme na silnici panoramastraße stoupáme k malé, ale parádně udělané botanické zahradě. Okolo ní najdou vyžití děti, je zde malá stěna a mini dětské feraty. Po krátké zastávce vyrážíme dále k vrcholu. Až na vrchol vede zpevněná cesta, protože na vrcholu se nachází chata s restaurací. Cestou zpět jdeme opět po značené cestě, ale i tady se dá použít lanovka. Je tu dokonce starší velká prosklená jedno kabina.
 

Náročnost

Celou cestu se dá jít po krásné zpevněné cestě, zvládnou ji děti. Dá se jít i s kočárkem - cesty jsou široké, nebo je možnost využít lanovek. Jsou tu i další cesty na vrcholy, ale tady bych kočárek vynechal. U nás byla skupina s kočárkem (použití lanovky) a skupina chodců co šla mimo "dálnici".
 

Dostupnost vody

Voda se dá pořídít v restauracích u každého z vrcholů. Další možnost je koupit proviant v obchodech v Kitzbühelu. Doporučuji i místní čerstvé kravské mléko přímo od zdroje - lokálních chovatelů, kteří vám mléko rádi prodají.
 

Možnosti přespání

Různé penziony a hotely ve městě, nebo výborná Adlerhütte, ke které patří i roubenka (není značená na mapě), tu můžu ze zkušenosti vřele doporučit. Stany jsem tu nikde nevidel, ale možná se použít dají stejně jako jinde v Rakousku.
 

Vrcholy

Během dvou dnů jsme vystoupali na vrcholy Ehrenbachhöhe 1 802 m n. m., Hahnenkamm 1 712 m n.m , Kitzbüheler Horn 1 996 m n. m. a Hornköpfl 1 773 m  n. m. Výhledy jsou úžasné na okolní alpské štíty. Za dobré viditelnosti je vidět i Gross Glockner a Gross Venediger.
 

Nebezpečí

O žádném nebezpeční nevím, určitě opatrně na nezpevněných cestách okolo Kitzbüheler Hornu. Na trase nejsou žádné technicky obtížné úseky nebo extra prudké svahy. 
 

Jídlo

V restauracích a obchodech ve městě, nebo pod každým z vrcholů, kde jsou horské chaty s resturací - Kitzbüheler Horn Gipfelhaus a Hahnenkamm Stüberl. Sebou stačí nějaká menší svačina, v mém případě jedna Mila a 1,5 l vody na osobu.
 

Zajímavosti

Kitzbühel nabízí až 1 000 km upravených cest. Doporučuji vyzkoušet Kitzbüheler Horn okruh (malinko náročnější, vzdušnější trek, kde se nejde po upravených cestách), trek je značen na místní turistické mapě, kterou nám zdarma dala obsluha v restauraci. Nástupní místo je u Kitzbühel Hornu (na mapách cz je to cesta značena jako Ludwig Scheiberweg a Jagersteig).

Cesta vede přes vrchol Harschbichl, kde je i restaurace. Cca ve třetině treku jsou i nástupní místa na feraty. Mimo nedalekého vodopádu Schleierwasserfall, nebo Huber Brau minipivovaru s vyhlídkou a Alpine Garden pod Hornem určitě doporučuji i méně známé (na mapě je nenajdete) přírodní koupací lázně v rašelinové vodě u Gieringer Weiher. Po okolí se dá parádně i na kole, jen pozor, nechtějí je brát do lanovek (místní horalé si stěžují na cyklisty a sem tam se najde i drát přes cestu).

Vloženo: 10. 05. 2018
Autor:
Radim
Profil autora