NaTreku.cz

Krátký výlet k jezeru Hexagon na Golanských výšinách v Izraeli

Pohoří, oblast / Stát

Golanské výšiny / Izrael

Roční období

Léto

22. 09. 2017

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 140 m

↓ 140 m

Délka

1.9 km

1 hod.

Nadmořská výška

max. 91 m n.m.

min. -32 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 140 m
Sklesané metry: 140 m

Snadná turistika k Hexagon Pool v chráněné krajinné oblasti Yehudiya

Nástupní místo

Značený sjezd ze silnice 888. Výlet začínáme u vjezdu do přírodní rezervace, k jezírku vyrážíme po červené (nikoli černé, jako na mapach.cz).
 

Popis treku

Je to zábavná, ne příliš dlouhá pěší tůra s velkolepým výhledem, když míříte do soutěsky u jezírka Hexagon. Voda je velmi chladná, ale úžasně osvěžující, zejména v horkých letních měsících. Jezírko obklopují vysoké staré duby, které dopřejí trošku stínu.

Na naši krátkou cestu vyrážíme z parkoviště u vstupu po značené cestě (červené, nikoliv černé jako je na mapy.cz) prudším sestupem do údolí. Další část cesty v chráněné krajinné oblasti Yehudiya byla v době naší návštěvy uzavřena (foto). Každopádně i návštěva jezírka Hexagon a koupání v něm stojí za to.

Nahoru k parkovišti se pak vracíme stejnou cestou. Vřele doporučuji všem milovníkům turistiky toto kouzelne místo uprostřed ničeho nevynechat. Jezírko Hexagon Pool je obklopeno šestihrannými čedičovými skalami (podobné jako u nás na Panské skále), tekoucí vodou a kaskádami (foto).
 

Náročnost

Cesty v parku jsou dobře značené, širší a upravené. Jde se po silnici, prašné cestě i kamenité stezce. Cesta vede otevřeným terénem na přímém slunci. Výlet zvládne i netrénovaný člověk.
 

Dostupnost vody

Kiosek u vstupu do přírodní reservace, pítko po cestě (sluncem ohřátá voda). Sebou bereme 1,5 l / osoba a bohatě nám voda stačí.
 

Možnosti přespání

Guesthousy v nedaleké osadě Had Nes, případně města okolo Galilejského jezera.
 

Jídlo

Parkoviště s kioskem (pouze základní potraviny), toaletami a piknikovými stoly, kde můžete posvačit.
 

Zajímavosti

Chráněná oblast Yehudiya Forest Nature Reserve o rozloze 66 km² je mimořádně bohatá na faunu i flóru. Žijí zde dikobrazi, šakali, lišky nebo divočáci. Údajně je to také jedno z nej míst na spatření vzácného orla jestřábího nebo supa egyptského. Mimo nádherné přírody tu můžete spatřit i zbytky syrských vesnic, opuštěných po 6 denní válce.

Meshushim Pool - Hexagon Pool se nachází severně od Galilejského jezera a malého společenství nazvaného Had Ness na silnici 888. Je umístěný na dně hlubokého kaňonu, obklopen šestihrannými čedičovými skalami, tekoucí vodou a kaskádami. Je pojmenován podle tvaru šestiúhelníkových čedičových pilířů, které tvoří jeho stěny. Tato geologická forma vznikla pomalým ochlazováním vrstev lávových toků po dlouhou dobu. Když láva zchládla a ztuhla, byla díky své kontrakci rozdělena na mnohaúhelníkové tvary.

Vloženo: 10. 10. 2017
Autor:
Radim
Profil autora