NaTreku.cz

Výlet k mořskému pobřeží v oblasti Lövhagen

Pohoří, oblast / Stát

Lövhagen / Švédsko

Roční období

Jaro

30. 04. 2022

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 109 m

↓ 109 m

Délka

5.5 km

3 hod.

Nadmořská výška

max. 27 m n.m.

min. 1 m n.m.

Turistická mapa poloostrova Lövhagen

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 109 m
Sklesané metry: 109 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO
  2. Parkoviště je bezplatné
  3. Vhodné pro psy - ANO

Rodinný výlet na poloostrov Lövhagen jižně od Stockholmu

Nástupní místo

Parkoviště jižně od města Nynäshamn. K parkovišti vede jednosměrná cesta podél pobřeží. Parkoviště je bezplatné.
 

Popis treku

Po cestě do oblasti Lövhagen jsme se nejprve stavili v městě Nynäshamn, kde jsme si v místním vyhlášeném obchůdku koupili skvěle vyuzeného lososa. Poté jsme dojeli na lesní parkoviště, které je bezplatné. Vyrazili jsme po široké cestě směrem k moři. Cesta vede částečně lesem, částečně podél pobřeží. Udělali jsme si malou odbočku k úzkému poloostrovu, kde se dá v létě koupat. Ačkoliv byla docela zima a hlavně foukalo, našli se mezi námi odvážlivci, kteří do moře skočili. Sice v teplé čepici, ale i tak to byl výkon.

Po této zastávce jsme pokračovali dál podél pobřeží směrem na jih. Nakonec jsme došli na malý poloostrov. Počasí bylo skvělé, a tak jsme zde strávili asi hodinu. Po cestě zpět na parkoviště jsme se rozhodli udělat si odbočku na nejvyšší skálu v okolí. Sice na ni nevedla žádná cesta, ale poměrně jednoduše jsme se dostali na vrchol skály. Z ní byl skvělý výhled na švédské pobřeží s mnoha ostrůvky. Vrátili jsme se zpět na upravenou lesní cestu a po ní se vrátili zpět na parkoviště.
 

Náročnost

Velmi jednoduchý výlet v krásné přírodě. Jelikož se jde kolem mořského pobřeží, převýšení je opravdu minimální. My jsme si to trošku zpestřili a po cestě zpět jsme si udělali odbočku na vysokou skálu nad mořem. To byl jednoznačně nejnáročnější úsek cesty. Na skálu jsme šli volným terénem, ale i tak nebyl problém se k vyhlídce dostat. Jinak se jde po širokých upravených cestách. Ideální pro rodiny s dětmi.
 

Dostupnost vody

Kavárna je u parkoviště, jinak po cestě možnost doplnit zásoby nejsou. Je dobré mít alespoň 1 litr vody na osobu.

Vrcholy

Trasa vede podél pobřeží. My jsme si dělali odbočky na skály podél cesty, ze kterých jsou pěkné výhledy na pobřeží.
 

Nebezpečí

Samotná trasa je velmi jednoduchá. Cesty jsou až moc upravené. My jsme si trasu zpestřili výstupem na skály po cestě. U nich je potřeba dát lehce pozor, ale i tak jsou široké a v podstatě nehrozí žádné nebezpečí.
 

Jídlo

U parkoviště je kavárna a možná i restaurace. Ale nevím to jistě. Nevyzkoušeli jsme to. Měli jsme vlastní svačiny a nějaké oplatky.
 

Zajímavosti

Po cestě do oblasti Lövhagen je dobré se zastavit u přístavního mola ve městě Nynäshamn. V místním obchůdku mají vyhlášené mořské speciality. My jsem zkusili 3 druhy uzených lososů a krevety. Vše bylo skvělé.
 

Vloženo: 10. 05. 2022
Autor:
Gejza
Profil autora