NaTreku.cz

Výstup na horu Hochvogel v pohoří Allgäuské Alpy

Pohoří, oblast / Stát

Allgäuské Alpy / Rakousko

Roční období

Léto

27. 08. 2007

Náročnost

3 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 1765 m

↓ 1765 m

Délka

13.6 km

8 hod.

Nadmořská výška

max. 2518 m n.m.

min. 1108 m n.m.

Turistická mapa Algäuské Alpy

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 1765 m
Sklesané metry: 1765 m

Užitečné informace

  1. Přelidněnost -malá
  2. Vhodné pro děti- ANO, ale se zkušeností s těžším terénem
  3. Vhodné pro psy - NE

Jednodenní trek nalehko v pohoří Allgäuské Alpy u německých hranic

Nástupní místo

Podhorské městečko Hinterhornbach. Z dálnice od Innsbrucku musíte sjet na Imst a pokračovat severozápadním směrem na Elmen po silnici L264. Z Elmenu pak směrem na Vorderhornbach a Hinterhornbach. Trek pak začíná na začátku značené cesty č. 421.

Popis treku

Výstup na Hochvogel jsme začali v městečku Hinterhornbach v Allgäuských Alpách. Značenou cestou č. 421 jsme vyrazili nejprve lesem přímo směrem k salaším Schwabegg Alm. Tato cesta zkracuje širokou lesní cestu, která vede serpentinami také k salaši. Asi 1 km za salašemi jsme odbočili na cestu č.422 Baumenheimer Weg. Tato stezka nejdříve traverzuje horní skalnatou část hory Hochvogel. Po asi 1 km začíná přímý výstup na vrchol. Jedná se o exponovanější výstup, je zde nutné používat k lezení i ruce. Jištění není nutné. Tímto způsobem jsme vystoupali na vrchol Hochvogel 2592 m n. m.

Po krátkém odpočinku u vrcholového kříže jsme pokračovali směrem do Německa krásným chodníkem zaříznutým do skal. V těchto místech jsme překročili státní hranice s Německem. Pod horou Kreuz Spitze jsme ovšem odbočili vpravo zpět do Rakouska a chodníkem č. 421 začali sestupovat z hory. Za sedlem Fuchsensattel jsme se napojili na cestu, kterou jsme vyšli z údolí a vrátili se zpět do městečka Hinterhornbach. Celkově jsme strávili na trase cca 8 hod.
 

Náročnost

Z velké části pohodový výstup. V závěrečné části výstupu se však profil výrazně změní, je nutné používat ruce (lezení I. UIAA), cesta vede těžkým kamenitým terénem i po úzkých pěšinách, mírně exponovaných.
 

Dostupnost vody

Vodu lze nakoupit v obchůdku ve městě Hinterhornbach. Po cestě je pramen s pitnou vodou nad salaší Schwabegg Alm.
 

Možnosti přespání

Jelikož se jednalo o jednodenní výstup, nocleh nebyl nutný. Přímo na treku se nenachází žádná chata. Takže v případě, že byste si chtěli trek rozdělit do dvou pohodovějších dnů, museli byste bivakovat.
 

Vrcholy

Na treku zdoláte jednu horu - Hochvogel 2 592 m n. m. Z jejího vrcholu jsou vidět celé Allgäuské Alpy a také Lechtálské Alpy.
 

Nebezpečí

Horní část výstupu na cestě Baumenheimer Weg je technicky náročnější. Cesta je vedena ve skalním terénu. Je zde nutné používat k lezení i ruce (obtížnost I. UIAA). Jištění zde není nutné.
 

Jídlo

Po cestě se nenachází žádná chata, kde by se dalo najíst. Proto je nutné mít zásoby sebou. Lze je pořídit v městečku Hinterhornbach.

Vloženo: 07. 03. 2017
Autor:
Gejza
Profil autora