NaTreku.cz

Krátký výlet z Pusteven kolem rozhledny Stezka Valašska

Pohoří, oblast / Stát

Moravskoslezské Beskydy / Česko

Roční období

Léto

26. 07. 2020

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 118 m

↓ 109 m

Délka

3.3 km

1 hod.

Nadmořská výška

max. 1081 m n.m.

min. 1004 m n.m.

Turistická mapa Pusteven v Beskydech

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 118 m
Sklesané metry: 109 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro kočárky - ANO
  2. Vhodné pro děti - ANO
  3. Přelidněnost - maximální

Jednoduchá okružní trasa přes vrchol Tanečnice

Nástupní místo

Náš kratičký výlet začínáme na parkovišti na Pustevnách. Když přijedete dopoledne, platíte vždy celodenní parkovné 150 Kč, po obědě už je to "jen" 100 Kč.
 

Popis treku

Z parkoviště na Pustevnách jdeme sevením směrem na červenou značku směrem na Stezku Valašska. Je to placená rozhledna ve stylu stezek v korunách stromů. Z mého pohledu vstup na rozhlednu za 200 Kč, i když je to asi hezká procházka, je celkem dost. Většina lidí, kteří jdou z Pusteven tímto směrem zde končí, jdou na rozhledu a zpět. 

My pokračujeme po červené značce na horu Tanečnice 1 084 m n. m. Výhledy zde nejsou žádné, protože vrchol hory je v zalesněné části. Pokračujeme po lesní cestě po červené značce až na rozcestí Tanečnice sedlo.

Zde se napojíme na zelenou značku, která vede po cyklostezce opět zpátky do Pusteven. Lidí je zde výrazně méně, než směrem na Stezku Valašska. Po chvilce opět přícházíme na Pustevny a jdeme do jedné z místních kolib na oběd.
 

Náročnost

Velmi krátký a velmi nenáročný okružní výlet z Pusteven. Celou dobu se jde po lesní cestě s minimálním převýšením. Trasa je vhodná jak pro děti tak pro psy. Kočárek s nafukovacími koly cestu bez problémů zvládne také.
 

Dostupnost vody

Vodu není třeba řešit = hodinu bez vody vydržíte. Navíc na Pustevnách je dost restaurací a kolib, kde se můžete občerstvit.
 

Vrcholy

Na trase vystoupáte na vrchol Tanečnice 1 084 m n. m., ze kterého ovšem není žádný výhled, protože je zalesněný.
 

Nebezpečí

Jedná se o velmi jednoduchou a nenáročnou trasu, kterou zvládnou i děti. Není zde žádné technicky obtížné místo nebo prudký svah. Jediným nebezpečím může být počasí, jako všude jinde na horách.
 

Jídlo

Na Pustevnách je několik restaurací, kiosků a kolib. S výběrem jídla a pití zde opravdu není žádný problém. Takže svačiny nechte doma.
 

Zajímavosti

Z Pusteven se často chodí také k soše Radegasta, která je z parkoviště cca 2 km po asfaltce, v sezóně plné lidí. Po této cestě pak lze pokračovat a dojít až na vrchol Radhoště 1 129 m n. m. 

Za zmíňku na Pustevnách určitě stojí horské historické chaty Maměnka a Libušín, obě od architekta Dušana Jurkoviče. Chata Libušín v roce 2014 téměř celá vyhořela a znovu otevřena byla letos v roce 2020. Více informací o Pustevnách najdete také v pořadu ČT Toulavá kamera nebo na oficiálním webu Pusteven.

Vloženo: 09. 08. 2020
Autor:
Karel
Profil autora