NaTreku.cz

Okružní rodinný výlet z Ostravice k hotelu Sluníčko

Pohoří, oblast / Stát

Moravskoslezské Beskydy / Česko

Roční období

Jaro

01. 05. 2023

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 183 m

↓ 183 m

Délka

5.4 km

3 hod.

Nadmořská výška

max. 551 m n.m.

min. 412 m n.m.

Turistická mapa Moravskoslezských Beskyd

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 183 m
Sklesané metry: 183 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO (už od 4 let)
  2. Vhodné pro kočárky - ANO (nemusí být ani sportovní)
  3. Vhodné pro psy - ANO
  4. Přelidněnost - velká

Nenároční výlet s malými dětmi po červené značce z Ostravice

Nástupní místo

Výlet začínáme v Ostravici, která je také výchozím místem pro výstup na Lysou horu po červené značce. Do Ostravice jezdí vlak z Frýdku-Místku. Nebo můžete využít placené parkoviště (cca 100 Kč za půl dne stání) přímo u nástupního místa červené značky.
 

Popis treku

Z Ostravice jdeme po červené turistické značce přes řeku Ostravici směrem na Lysou horu. Asfaltová cesta pozvolna stoupá mezi domy a chatami v Ostravici. Kousek před křížením pěti asfaltových cest a silnic lze doleva odbočit na krásnou vyhlídku, ze které je krásně vidět Skalka 964 m n. m., Ondřejník 890 m n. m. i Smrk 1 276 m n. m.

Po krátkém odpočinku s výhledem pokračujeme stále po červené značce kolem restaurace a hotelu Sepetná až k horskému lanovému centru Opičárna, kde můžete svoje ratolesti ještě více unavit. Kousek za Opičárnou pokračujeme do hotelu Sluníčko, kde byl 1. 5. dětský den s různými atrakcemi, čehož rádi využíváme.

Ze Sluníčka po obědě pokračujeme zpět do Ostravice stále po červené značce. Opět vede cesta po asfaltové cestě mezi chatami až k silnici č. 56, která vede přímo do Ostravice - to je necelý kilometr zpět na parkoviště.
 

Náročnost

Jde o naprosto nenáročný výlet po asfaltce a zpevněných lesních cestách. Jelikož se celou trasu jde vlastně v zástavbě chat a osad, není zde ani žádná divoká zvěř. Nejsou zde žádná prudká stupání nebo exponovaná místa. Výlet hravě zvládnou i 4leté děti. Klasický kočárek trasu projede bez problémů.
 

Dostupnost vody

Bohatě stačí mít s sebou 0,5 litru vody na osbou, protože jak v nástupní místě, tak na trase jsou různé možnosti občerstvení, např. hotel Sluníčko nebo hotel Sepetná.
 

Vrcholy

Na této trase na žádný vrchol nevystoupíme. Jde pouze o okružní trasu v podhůří Lysé hory.
 

Nebezpečí

Trase je opravdu naprosto bezpečná. Nejsou zde žádné jistící prvky, žádná exponovaná místa. Cesta vede pouze v mírném stoupání i klesání většinou po asfaltce nebo zpevněné lesní cestě.
 

Jídlo

Najíst i napít se můžete jak v Ostravici, tak následně na trase v hotelu Sepetná nebo Sluníčko. V Ostravici doporučuji u nástupního místa COKAFE, kde mají vždy skvělou kávu a také něco dobrého ke kávě.

Vloženo: 12. 05. 2023
Autor:
Karel
Profil autora