NaTreku.cz

Krátký trek okolo horského jezera Leopoldsteiner See

Pohoří, oblast / Stát

Hochschwab / Rakousko

Roční období

Podzim

01. 10. 2016

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 154 m

↓ 154 m

Délka

4.2 km

1 hod.

Nadmořská výška

max. 654 m n.m.

min. 620 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 154 m
Sklesané metry: 154 m

Rodinná turistika pod horou Hochblaser v pohoří Hochschwab

Nástupní místo

Necelý 1 km severně od města Eisenerz odbočíte doprava směrem k jezeru Leopoldsteiner See, které se nachází v západní části pohoří Hochschwab. Pak jedete po udržované asfaltové silnici ještě cca 1 km na neplacené parkoviště. Přímo naproti parkovišti je zámek Leopoldstein. Samotná trasa pak začíná cca 100 metrů severně od parkoviště u restaurace Seestüberl.

Popis treku

Trasa okolo jezera Leopoldstein See začíná u restaurace Seestüberl (foto). Zde také naleznete popisy tras okolo jezera. Jsou zde tři možnosti treků.

Modrou trasu popisuje tato stránka oficiálně trvá jen 30 min. a kopíruje přesně tvar jezera. Červená trasa pak tvrá 50 min. a je od východní části jezera prodloužena až k úpatí hory Pfaffenstein (1 871 m n. m.). Černá trasa 58 min. vede také pod horu Pfaffenstein, ale vrací se k restauraci Seestüberl jižněji.

Modrá trasa na východní části jezera Leopoldsteiner See vede přes bistro (oddělené pracoviště restaurace Seestüberl), kde se v letní sezóně můžte občerstvit. U bistra je také oblázková pláž (foto). To je přesně v polovině modré trasy. Cesta k bistru vede po rovné asfaltce lesem. Druhá polovina modré trasy od bistra vede po úzké pěšině těsně u jezera s mnoha vyhlídkami s možností odpočinku.
 

Náročnost

Trek s téměř nulovým převýšením okolo horského jezera Leopoldsteiner See. Trasa je vhodná i pro rodiče s dítětem v teréním kočárku nebo nosítku.
 

Dostupnost vody

Trek trvá cca 1 hodinu a je absolutně nenáročný - celá trasa lze absolvovat bez vody. V letní sezóně je navíc otevřená restaurace Seestüberl na začátku trasy.
 

Vrcholy

Severně nad jezerem Leopoldsteiner See lze spatřit vrchol Hochblasser 1 771 m n. m. Východním směrem od jezera můžete vidět vrchol Pfaffenstein 1 871 m n. m., na který vede okružní trek přímo z města Eisenerz.
 

Nebezpečí

Trek je absolutně bezpečný. Jediným nebezpečím může být pro neplavce koupání v jezeře:-)
 

Zajímavosti

Na severní straně jezera ční horská stěna s vrcholem Hochblasser (1 771 m n. m.), na kterou vede od jezera buď značená cesta 820 (3 hodiny chůze) nebo 822 (4 hodiny chůze). Obě trasy překonávají převýšení 1 150 výškových metrů.

Pro zdatnější je možnost dobít vrchol Hochblasser po ferratě (klettersteig) s obtížností až D. U jezera je v letní sezóně možnost zapůjčení elektrického člunu. Po jezeru se pak můžete vozit za 7 euro 1 hodinu (dle ceny z roku 2016).

Vloženo: 17. 03. 2017
Autor:
Karel
Profil autora