NaTreku.cz

Lehký rodinný trek kolem jezera Schwarzensee

Pohoří, oblast / Stát

Solná Komora / Rakousko

Roční období

Léto

02. 08. 2016

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 191 m

↓ 190 m

Délka

3.9 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 780 m n.m.

min. 710 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 191 m
Sklesané metry: 190 m

Pohodová procházka s dětmi u jezera Schwarzensee v pohoří Solné Komory

Nástupní místo

Parkoviště severně od vesnice Russbach. Z vesnice Russbach pojedete po Schwarzensee Strasse až k jezeru. Zde se platí poplatek za parkování 2 Eura (2016).

Popis treku

Z parkoviště vycházíme vlevo západním směrem po zpevněné lesní cestě. Po cca půl kilometru přicházíme k restauraci Zur Lore.

Pokračujeme dál po západním břehu jezera Schwarzensee a za dalších cca 500 metrů přicházíme ke kempu Campingplatz am Schwarzensee. Míříme stále na sever po pěšině v těsné blízkosti jezera (foto).

Na severní straně se lesní cesta napojuje na asfaltku (foto), po které jdeme celou zpáteční trasu. Východní část cesty vede většinou v lese. Z této strany jsou fotogeničtější výhledy na jezero Schwarzensee. I s mnoha zastávkami na lavičkách a s výhledy na jezero tato túra netrvá více jak 2 hodiny. Svižnější chůzí klidně do 1 hodiny.
 

Náročnost

Tato procházka u horského jezera je naprosto nenáročná, téměř bez převýšení. Lze ji s dětmi realizovat jak v nosičce tak v kočárku (ideálně s nafukovacími koly).
 

Dostupnost vody

Vodu na této trase, díky krátké době treku, není třeba řešit. V případě nouze je možnost občerstvení v restauraci Zur Lore nebo z pramene na západní straně jezera (přímo u cesty).
 

Možnosti přespání

Přespání je možné v kempu Campingplatz am Schwarzensee, který se nachází na západní straně jezera.
 

Vrcholy

Cesta vede celou dobu kolem jezera, na trase nejsou žádné vrcholy. Výhledy od jezera jsou hlavně při zpáteční cestě, kdy se jde po asfaltce. Můžeme vidět vrcholy Sommerauerstein 1 275 m n. m., Käferwandl 1 320 m n. m. a Vormauerstein 1 450 m n. m.
 

Nebezpečí

Jedná se o velmi jednoduchý výlet po zpevněných cestách nebo asfaltkách. Není zde žádný nebezpečný úsek.
 

Jídlo

Jídlo jsme vyřešili jen svačinou, jinak je možné se najíst v restauraci Zur Lore, která se nachází na západní straně jezera.
 

Zajímavosti

Jezero Schwarzensee slouží jako zásobárna vody pro přečerpávací vodní elektrárnu. Jeho hladina tak může kolísat až o 6 metrů. Jezero je dlouhé 1,4 km a široké 400 metrů. Hloubka je 54 metrů.

Vloženo: 13. 04. 2017
Autor:
Karel
Profil autora