NaTreku.cz

Krátký a jednoduchý výlet za araukárií v srdci chilských And

Pohoří, oblast / Stát

Andy / Chile

Roční období

Zima

24. 12. 2019

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 79 m

↓ 79 m

Délka

1.1 km

1 hod.

Nadmořská výška

max. 1217 m n.m.

min. 1153 m n.m.

Turistická mapa parku Conguillío

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 79 m
Sklesané metry: 79 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO
  2. Vhodné pro kočárky - NE
  3. Vhodné pro psy - NE
  4. Přelidněnost - minimální

Procházka na necelou hodinu u jezera Conguillío a stejnojmenného národního parku

Nástupní místo

Výlet zčínáme i končíme ve stanici strážců parku Conguillío. Nástupní místo není placené, platí se ale vstup do parku: 9 000 CLP pro dospělého, 4 500 CLP pro děti od 12-17 let, děti do 11 let zdarma (rok 2019). Auto je možné nechat na parkovišti přímo u stanice, nebo v nedalekém kempu. Na dané místo se lze dostat vlastním autem, nebo stopem z města Temuco.
 

Popis treku

Vlastně se jednalo o neplánovanou zastávku na naší cestě k treku Sendero Sierra Nevada. Po zhruba dvouhodinové cestě minibusem z Temuca, jsme dorazili ke stanici strážců parku u jezera Conguillío a během půl hodiny zdolali celý okruh a pokračovali směrem k našemu původnímu cíli.

Velice krátký a jednoduchá turistická trasa, která se hodí jako doplněk programu v Národním parku Conguillio - například před nebo po výletu k jezeru Conguillío. Cílem treku je araukáriový les v bezprostředním okolí stanice strážců parku a nabízí výbornou příležitost k bližšímu seznámení se s araukáriemi.

Z parkoviště u stanice lesní pěšinka pozvolna klesá k dřevěné lávce přes potok a stoupá k informační tabuli. Odtud si můžete zvolit směr, kterým se vydáte na krátký okruh. Zhruba v jeho polovině je krátká odbočka k malému vodopádu. Trek zvládne kdokoli, kdo přemůže sem tam nějaký kořen a několik dřevěných schodů. Děti musí po vlastních nebo v nosičce. Není třeba žádného speciálního vybavení.
 

Náročnost

Velmi lehký trek po lesní pěšině, příležitostně překonává kořeny a v některých místech jsou zbudovány dřevěné schody. Domácí mazlíčci mají vstup do parku zakázaný. Pěšina není vhodná pro děti v kočárku, ale děti školního věku si trasu určitě užijí.
 

Dostupnost vody

Vzhledem k délce turistické trasy není relevantní. Jde o necelou hodinu pomalé chůze s minimálním převýšením.
 

Možnosti přespání

Přespat je možné v nedalekém kempu Camping Los Carpinteros.
 

Nebezpečí

V národním parku Conguillío sice žijí pumy a divoké kočky, ale že by se vám podařilo na ně narazit zrovna v oblasti treku je vysoce nepravděpodobné.
 

Jídlo

V nedalekém kempu je obchod s jídlem s velmi omezeným sortimentem, ale na tak krátkou procházku žádný proviant není třeba.
 

Zajímavosti

Hlavním cílem tohoto výletu bylo bližší seznámení se stromy aracaurias (česky Blahočet chilský), které se vyskytují pouze na několika místech na jižní polokouli. Podle těchto stromů se jmenuje i chilský region, kde se trek odehrává - Aracuanía. Stromy aracaurias doplňuje široká paleta dalších pro nás exotických rostlin a i několik živočišných druhů.
 

Vloženo: 22. 01. 2020
Autor:
Drapis
Profil autora