NaTreku.cz

Dvoudenní zimní přechod pohoří Seckauské Taury

Pohoří, oblast / Stát

Seckauské Taury / Rakousko

Roční období

Podzim

15. 11. - 16. 11. 2008

Náročnost

3 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 2501 m

↓ 2501 m

Délka

28.1 km

2 dny

Nadmořská výška

max. 2416 m n.m.

min. 719 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 2501 m
Sklesané metry: 2501 m

Užitečné informace

  1. Přelidněnost -malá
  2. Vhodné pro psy - ANO
  3. Vhodné pro děti- ANO, ale s dobrou kondičkou

Trekking s inverzním počasím v Seckauských Taurách

Nástupní místo

Parkoviště v obci Pisching. Vesnice leží na odbočce z rychlostní silnice A9 na sjezdu Kalwang.
 

Popis treku

1. den

Po probuzení u auta ve vesničce Pisching jsme se vydali po značené cestě č. 973 směrem do údolí Pischinggraben. Cesta nejdříve stoupala mírně, ale po asi 3 km chůze začínala strmě nabírat výšku. Stezka šla nejprve lesem, který nad sedlem Floisalm Sattel postupně přešel v kosodřevinu. Zde se také poprvé otvírají nádherné výhledy na okolí hory. Cesta poté vedla po kamení až k vrcholovému kříží hory Feistererhorn 2 081 m n. m. Cesta z údolí nám zabrala cca 5 hodin.

Po pořádném odpočinku jsme z vrcholu sestoupili do sedla Stubentörl a poté opět začali stoupat na Klein Reichhart 2 090 m n. m. Dál cesta nejdříve lehce klesla a poté začal výstup k hlavnímu hřebeni Seckauských Taur. Ačkoliv se již stmívalo, rozhodli jsme se pokračovat ve výstupu na Hochreichhart. Vrchol jsme zdolali se zapadajícím sluncem, což byla opravdová odměna za dnešní dřinu. Po tmě jsme poté sestoupili do sedla Brandstättertörl, kde jsme postavili stan.
 

2. den

Ráno jsme pokračovali po cestě Tauern-Höhenweg na vrchol Brandstätter Kogel 2 234 m n. m. a vrchol Maieranger Kogel 2 356 m n. m. Poté jsme sestoupili do sedla Vorwitz Sattel. Ze sedla jsme pokračovali v sestupu do horského kotle Gottstalkessel. Po značené cestě 975 dál sestupovali do údolí. Později jsme se napojili na širokou cestu, která nás dovedla až do vesničky Ob. Lesingau. Odtud jsme se po cestě podél vlakových kolejí vrátili do vesničky Pisching k autu.
 

Náročnost

Středně těžká túra s velkým převýšením. Zvláště první den je převýšení více jak 1 900 m, což je hlavně v zimních podmínkách velmi náročné. Cesta vede po stezkách, takže žádné nebezpečí nehrozí.
 

Dostupnost vody

Vodu bylo možné nabrat na začátku a pak až na konci treku v potocích na úbočích hor. Na vrcholovém hřebeni voda není.
 

Možnosti přespání

Noc jsme strávili ve stanu v sedle Brandstättertörl mezi horami Hochreichhart a Brandstätter Kogel.
 

Vrcholy

Na trase jsme zdolali tyto vrcholy - Feiseterhorn 2 081 m n. m., Klein Reichhart 2 090 m n. m., Hochreichhart 2 416 m n. m., Brandstätter Kogel 2 234 m n. m. a Maieranger Kogel 2 356 m n. m. Během treku se otevítaly fantastické výhledy především na Ennstálské Alpy a Rottenmannské Taury.
 

Nebezpečí

V případě našeho zimního přechodu byly největším problémem kameny ukryté pod sněhem. Místy nebylo jisté kde je kamen a kde je díra mezi kameny. Museli jsme proto před sebou cestu proklepávat hulkami.
 

Jídlo

Na treku se nenachází žádná turistická chata, proto je nutné mít veškeré zásoby jídla a vody s sebou.
 

Zajímavosti

Pohoří Seckauské Taury jsou velmi opuštěné pohoří. Je to dáno tím, že nástupy do hor jsou poměrně dlouhé a v pohoří nejsou turistické chaty. Proto je pohoří ideální pro lidi, kteří si chtějí užít ničím nerušenou přírodu bez davů dalších turistů.

Vloženo: 09. 03. 2017
Autor:
Gejza
Profil autora