NaTreku.cz

Rodinný výlet s dětmi na Falkert v pohoří Nockberge

Pohoří, oblast / Stát

Nockberge / Rakousko

Roční období

Léto

02. 07. 2018

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 496 m

↓ 492 m

Délka

4.4 km

4 hod.

Nadmořská výška

max. 2308 m n.m.

min. 1862 m n.m.

Turistická mapa pohoří Nockberge

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 496 m
Sklesané metry: 492 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro psy - ANO
  2. Vhodné pro děti - ANO, ale trošku s kondičkou
  3. Přelidněnost - malá

Výstup od jezera Falkertsee na horu Falkert v pohoří Nockberge

Nástupní místo

Parkoviště u Folkertsee (parkování i výjezd po silnici zdarma). K parkovišti vede silnička odbočující z hlavní silnice spojující sedlo Turracher Höhe a jih Rakouska.
 

Popis treku

Z parkoviště u Falkertsee jsme se vydali zdolat vrchol Falkert 2 308 m n.m. nad stejnojmenným jezerem Falkertsee (foto), které leží pod menším lyžařským střediskem. Turistická značka nás vede zpočátku po polnačce, později se nad dědinkou mění v normální horskou stezku.

Cesta na vrchol vede širokou soutězkou mezi vrcholy samotného Falkertu a o něco vyššího Roedresnocku (2 310 m n.m.) přes hřebínek se sedlem (cca 2 180 m n.m.), které oba vrcholy spojuje. V sedle se tak nabízí možnost vystoupat nejdříve na jednu a pak při návratu i na druhou horu.

Posledních 50 výškových metrů na vrchol Falkert je velmi prudkých (foto), avšak stezka vedená cik cak nás bezpečně přivede na vrchol. Odtud je krásný výhled dolů na jezero. Po zaslouženém výhledu a odpočinku pokračujeme přímo ve směru jezera. Stezka vede po širokém hřebeni. Netrvá dlouho a jsme zpět u parkoviště.
 

Náročnost

Jednoduchý výstup po širokých horských cestách. Ani převýšení není velké vzhledem k vysoko položenému parkovišti. Do sedla stoupání není tak náročné, nejprudší část výstupu je těsně pod vrcholem hory Falkert. Trasa je vhodná pro děti školního věku a ideální je i pro psy.  

Dostupnost vody

Na cestu nám stačil 1 litr na osobu. Během výstupu se jde kolem malého potoka, ale kvalitu vody jsme nezkoušeli.
 

Možnosti přespání

V okolí jezera Falkertsee je více možností k ubytování jak v hotelu tak penzionech.  

Vrcholy

Z vrcholu hory Falkert 2 308 m n. m. se otevírají krásné výhledy na okolní hory pohoří Nockberge jako: Schwarzkofel 2 168 m n. m., Rödresnock 2 310 m n. m., Steinnock 2 197 m n. m., Klomnock 2 331 m n. m., Mallnock 2 226 m n. m. a další.
 

Nebezpečí

Na trase není žádný nebezpečný úsek. Jde se po poměrně širokých horských stezkách v otevřené krajině (foto). Jediný problém tak mohou být hlavně v letnim období bouřky.
 

Jídlo

Na samotné trase není možnost jídlo dokoupit (to je možné až u jezera Falkertsee). Nám stačila balená svačina, ovoce, čokoládové tyčinky.  
 

Zajímavosti

Jako další varianta výletu od jezera Falkertsee lze jít i na protější vrchol Roedresnock 2 310 m n. m. Nebo pak lze v půlce údolí k jezeru využít klettersteig přímo na vrchol Falkertu.

Vloženo: 04. 10. 2018
Autor:
bob
Profil autora