NaTreku.cz

Okružní výlet kolem jezera Langbathsee nedaleko Traunsee

Pohoří, oblast / Stát

Solná Komora / Rakousko

Roční období

Léto

11. 08. 2020

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 110 m

↓ 110 m

Délka

3.8 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 693 m n.m.

min. 662 m n.m.

Turistická mapa jezera Langbathsee

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 110 m
Sklesané metry: 110 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO
  2. Vhodné pro kočárky - ANO
  3. Vhodné pro psy - ANO
  4. Přelidněnost - vysoká

Okružní rodinný výlet kolem jezera Langbathsee u Gmundenu

Nástupní místo

Trasu začínáme na neplaceném parkovišti přímo u jezera Langbathsee. Vede sem horská silnice z městečka Ebensee am Traunsee u turisticky oblíbeného jezera stejného názvu.
 

Popis treku

Z parkoviště jdeme přímo k jezeru, kde se nachází asi největší pláž u Langbathsee. Nutno říci, že i přes nadmořskou výšku téměř 700 m n. m voda je voda velmi příjemná a ke koupání toho využívá mnoho turistů.

Od pláže jdeme severní zpevněnou cestou kolem jezera. Jedná se o širokou cestu, kde se pohodlně vyhnou jak pěší tak cyklisti. Jde se vlastně po cyklostezce. Cestou kolem jezera najdete mnoho malých plážiček nebo odpočívadel s lavičkami - ideální pro relaxaci u vody.

Jdeme stále po červené značce okružní cestou, kterou pohodlnou chůzí zvládnete za necelé dvě hodiny i s koupáním na některé z pláží. 
 

Náročnost

Naprosto nenáročný výlet téměř po rovině kolem jezera. Jde se po šotolinové cestě, místy po lesní cestě. Kočárek tento výlet zvládne bez problémů. Stejně tak děti na odrážedlech neměly sebemenší problém. Trasa je vhodná také pro psy.
 

Dostupnost vody

Díky krátké vzdálenosti (cca 4 km) vám na tento výlet bude bohatě postačí 0,5 litru vody na osobu. Na nástupním a cílovém místě u parkoviště se pak můžete občerstvit v restauraci Langbathsee Stüberl.
 

Nebezpečí

Na tomto výletu vás žádné objektivní nebezpečí opravdu nečeká. Celý okružní výlet kolem jezera je celkem krátký, vedený po široké zpěvněné nebo lensí cestě.

Na části trasy je dobré dávat pozor na cyklisty, i když cesta je zde opravdu široká. I koupání na pláži u parkoviště je bezpečné a vhodné pro děti - velmi pozvolný vstup do jezera po oblázcích.
 

Jídlo

U jezera je jedna jediná restaurace Langbathsee Stüberl, kde se můžete dobře jak napít tak najíst (mají zde klasická rakouská jídla z horských chat - Germknodle, hranolky s řízkem / klobásou / mletým masem apod.
 

Zajímavosti

K jezeru Langbathsee se pohodlně dostanete po menší neplacené silnici z městečka Ebensee am Traunsee. Traunsee (česky Travensé jezero) je název mnohem většího a známějšího rakouského jezera, které leží mezi horou Traunstein a pohořím Höllengebirge = to vše ve větším horském celku Solná Komora (Salzkammergut).

Jezero Traunsee je velmi oblíbeným cílem všech horských turistů. Z městečka Gmunden, ležícího u Traunsee, se lanovkou dostanete až na horu Grunberg 968 m n. m. a odtud můžete pokračovat dál do hor např. na Hochgschirr 981 m n. m., nebo dál na Freundschafthohe 1 020 m n. m. nebo k horskému jezeru Laudachsee. To vše s krásnými výledy na Traunsee.

Další možností na pěkný výlet je jít přímo z Gmundenu po východní části jezera až na konečnou zastávky autobusu Untern Stein, kde začíná červená značka Miesweg a menší výlet k vodopádu, viz popis výletu zde = tento rodinný výlet pak lze pro zkušenější protáhnout ferratou obtížnosti B až na horu Traunstein 1 691 m n. m. (popis ferraty zde).

Vloženo: 08. 11. 2020
Autor:
Karel
Profil autora