NaTreku.cz

Lehký rodinný výlet na Hanušovické vrchovině

Pohoří, oblast / Stát

Jeseníky / Česko

Roční období

Zima

04. 03. 2017

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 298 m

↓ 298 m

Délka

8.4 km

4 hod.

Nadmořská výška

max. 566 m n.m.

min. 344 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 298 m
Sklesané metry: 298 m

Nenáročný trek s dětmi v kočárku na vyhlídku Rovinka v Jeseníkách

Nástupní místo

Výlet jsme začali u autobusové zastávky Štědrákovy Lhoty (konečná) na Hanušovické vrchovině, které spadají do oblasti pohoří Jeseníky. Zde navazuje zelená turistická značka, po které jsme se vydali západním směrem.

Popis treku

Od autobusové zastávky pokračujeme po zelené značce do pravotočivé zatáčky, do začínajícího mírně stoupajícího kopce. Za několik set metrů se asfaltka mění v polní cestu (foto), po které stoupáme do mírného kopce směrem na vyhlídku Rovinka.

Na vyhlídku s rozcestníkem dorazíme cca za 30 minut a občerstvíme se zde. Dále pokračujeme stále po zelené značce směrem na Bohdíkov, železniční stanici (2 km z vyhlídky Rovinka). Za další půl hodinu dojdeme do Bohdíkova, kde překročíme řeku Morava a napojíme se na fialovou značku, pokračujeme už po silnici jižním směrem přes vesnici Bohdíkov.

U Bohdíkovské tvrzi se napojíme na žlutou značku a znovu překročíme řeku Moravu. Hned za řekou využijeme pohostinnosti hospody Pod Horou, kde se naobědváme. Po obědě pokračujeme po žluté značce směrem na vesnici Komňátka (foto). Už ve vesnici Komňátka začíná stoupání zpět k vyhlídce Rovinka.

Stoupání není extra prudké, kočárky lze vytlačit celkem pohodlně. Od hospody nám cesta zpět na vyhlídku Rovinka trvá asi půl hodiny. Z vyhlídky pak sestoupíme do Štědrákovy Lhoty stejnou cestou jakou jsme vyšli nahoru, tedy po zelené značce.
 

Náročnost

Naprosto nenáročný výlet, který jsme šli s kočárkem a se psem. Na trase se nenachází žádné technicky obtížné místo. Cesta vede po širokých lesních cestách a pěšinách. Kočárek s nafukovacími koly zde nebude mít žádný problém. Nejsou zde ani žádné extrémně prudké svahy, vše je v mírném sklonu.
 

Dostupnost vody

Cestou se nenachází žádný pramen vody. Na celou túru jsme s sebou měli cca 0,5 litru vody na osobu. V polovině treku (tedy cca po dvou hodinách chůze) se nachází hostinec Pod Horou, kde velmi dobře vaří.
 

Vrcholy

Na treku žádný horský vrchol nezdoláte. Hlavním cílem je vyhlídka Rovinka v nadmořské výšce cca 700 m n. m.

Nebezpečí

Na této turistické trase žádné nebezpečí nehrozí. Cesty vedou po širokých cestách s mírný sklonem. Trek je vhodný pro děti v kočárku i psy. 

Jídlo

Na této trase je cca v polovině hostinec Pod Horou (v Bohdíkově), kde se můžete dobře najíst i napít.

Zajímavosti

V obci Bohdíkov, u křížení zelené a žluté turistické značky u řeky Moravy, se nachází původně renesanční tvrz z roku 1350, později používaná jako hostinec. V současné době je tvrz využívána pro obytné účely a z části jako hospodářská budova.

Vloženo: 27. 05. 2017
Autor:
Karel
Profil autora