NaTreku.cz

Turistická trasa na rozhlednu Kunovická hůrka v Hostýnských vrších

Pohoří, oblast / Stát

Hostýnsko-vstetínská hornatina / Česko

Roční období

Léto

06. 09. 2019

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 264 m

↓ 264 m

Délka

7.5 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 588 m n.m.

min. 379 m n.m.

Turistická mapa Hostýnských vrchů

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 264 m
Sklesané metry: 264 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO
  2. Vhodné pro kočárky - NE
  3. Vhodné pro psy - ANO
  4. Přelidněnost - střední

Výlet na dřevěnou rozhlednu Kunovická hůrka v Hostýnských vrších

Nástupní místo

Výlet začínáme na parkoviště v obci Kunovice. Parkoviště se nachází na konci obce u kostela a je bezplatné.
 

Popis treku

Z parkoviště jsem přešel státní silnici a po asfaltce jsem vyšel z obce Kunovice. Cesta vede z kopce k potoku Komárník. Pokračoval jsem dál a brzy jsem překročil vlakové koleje. Široká cesta vede až k rybníku Polomsko. Zde se mění na užší pěšinu a kolem rybníka a poté lesem pokračuje dál. Cesta se však brzy stočila doprava a napojila se opět na širokou cestu. Tato část trasy je takřka po rovince.

Zde se však profil cesty změnil a začal jsem konečně stoupat k rozhledně Kunovická Hůrka. Jelikož je okolí Kunovické hůrky dost vykácené, nabízí se i zde pěkné výhledy do okolí. Je tak vidět i sousední Kelčský Javorník, na kterém je známá rozhledna. Cesta stále stoupá a postupně se stáčí doleva směrem k rozhledně. Po asi 1,5 km stoupání jsem se ocitl u rozhledny. Sice není vysoká, ale okolí je dost vykácené, takže výhledy jsou skvělé.

Z rozhledny jsem pokračoval dál a začal jsem klesat na druhou stranu kopce. Zde se otevírají další krásné výhledy na Hostýnskou pahorkatinu. Nakonec jsem se napojil na širokou cestu, po které jsem se začal vracet zpět do Kunovic. Pod kopcem jsem se napojil na cestu, po které jsem šel na rozhlednu a vrátil jsem se zpět na parkoviště.
 

Náročnost

Jednoduchý a krátký výlet na pěknou vyhlídku. Trasa vede po značených cestách. První část cesty je takřka po rovině, druhá část je přeci jen náročnější a trošku se do kopce zafuníte. Ale není to vůbec nic náročného. Trasa vhodná pro děti i psy, kočárky bych nedoporučil.
 

Dostupnost vody

Na trase jsem na žádný pramen nenarazil. Není zde ani hospoda. Ta je v obci Kunovice. Mě stačil 1 litr vody.
 

Vrcholy

Rozhledna na kopci Kunovická hůrka 587 m n.m. nabízí pěkné výhledy na Hostýnské vrchy nebo Oderské vrchy.
 

Nebezpečí

Trasa je velmi jednoduchá. První část vede po asfaltce. Zde maximálně dát pozor při přecházení železničního přejezdu (já měl to štěstí a zrovna jel vlak). Cesta na kopec je široká, ani zde nehrozí žádné nebezpečí.
 

Jídlo

V obci Kunovice můžete navštívit restauraci Jamajka. Dál na trase již není žádná hospoda, proto se malá svačina na cestu hodí.
 

Zajímavosti

Rozhledna Kunovická hůrka byla vybudována v roce 2010. Celková výška konstrukce je 7 metrů, vyhlídková plošina je ve výšce 3 metry. Rozhledna je celá dřevěná. Je součástí naučné stezky Rudolfa Haši. Přístupná je volně po celý rok. Okolí rozhledny bylo v roce 2017 vyčištěno (vykáceno) proto i přes svoji malou výšku nabízí krásný výhled do okolí. Další informace o Hostýnských vrších najdete také v pořadu ČT Počesku v tomto odkaze.

Vloženo: 12. 09. 2019
Autor:
Gejza
Profil autora