NaTreku.cz

Výlet k Mechovému jezírku z Rejvízu v Jeseníkách

Pohoří, oblast / Stát

Jeseníky / Česko

Roční období

Léto

07. 07. 2019

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 80 m

↓ 80 m

Délka

4.3 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 809 m n.m.

min. 757 m n.m.

Turistická mapa okolí Mechového jezírka v Jeseníkách

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 80 m
Sklesané metry: 80 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro kočárky - ANO
  2. Vhodné pro děti - ANO
  3. Vhodné pro psy - ANo
  4. Přelidněnost - vysoká (brzy ráno menší)
  5. TIP: kolo nechte doma, po dřevěných lávkách v parku je jízda na kole zakázána.

Užitečné informace

  1. Vhodné pro kočárky - ANO
  2. Vhodné pro děti - ANO
  3. Vhodné pro psy - ANo
  4. Přelidněnost - vysoká (brzy ráno menší)
  5. TIP: kolo nechte doma, po dřevěných lávkách v parku je jízda na kole zakázána.

Nenáročný turistický okruh s dětmi v kočárku k Mechovému jezírku v Jeseníkách

Nástupní místo

Výlet začínáme v horské osadě Rejvíz, která se nachází 8 km východně od města Jeseník. Rejvíz patří jako územní celek pod město Zlaté Hory. Auto necháváme na placeném parkovišti. Jelikož je Rejvíz hojně navštěvován turisty v létě i zimě, je parkovné bohužel tučné (platí se 90 Kč na celodenní stání - hodinové se koupit nedá).
 

Popis treku

Z parkoviště vycházíme polní cestou po zelené naučné stezce Rejvíz. Procházíme kolem několika chat až po chvilce přicházíme k hranici lesa, kde zelená značka odbočuje do mírného kopce. Míjíme pomník padlým 1. světové válce, procházíme pod vrcholem kopce U pomníku 814 m n. m. a sestupujeme lesem až ke vstupu do národní přírodní rezervace Rejvíc, kde se nachází Mechové jezírko.

U vstupu do rezervace je stánek se suvenýry a také okénko, kde se platí vstupné do rezervace 20 Kč na osobu. Dál cesta pokračuje pouze po dřevených lávkách a je zákaz chodit mimo tento chodník. Po lávkách lemovaných naučnými cedulemi o rezervaci, přicházíme k Mechovému jezírku. Jsou zde i dva přístřešky s posezením.

Zpátky jdeme stejnou cestou až ke vstupu do rezervace. Pak jižním směrem po zelené značce obcházíme lesní cestou kopec U pomníku až se po chvíli napojíme na žlutou značku, která nás dovede zpět na parkoviště.

Rada na cestu: vydejte se k Mechovému jezírku hned ráno, abyste se vyhnuli davům turistů. Kolem 10 hodiny dopoledne jsme jich už potkali opravdu hodně (to jsme naštěstí už náš výlet končili, proto na fotkách není moc lidí - byli jsme u jezírka v 9.00).
 

Náročnost

Jedná se o naprosto nenáročnou turistiku v Jeseníkách s minimálním převýšením. Cesta vede po lesních nebo polních pěšinách, případně po dřevěných lávkách (u Mechového jezírka). Trasu jsme bez problémů zvládli s kočárkem a dvěma malými dětmi (1 a 3 roky). Výlet je vhodný i pro psy.
 

Dostupnost vody

Jelikož se jedná o maximálně dvouhodinový výlet (spíše kratší), tak s sebou nepotřebujete tahat zbytečně vodu. V nástupním a cílovém místě v obci Rjevíz je hned u parkoviště možnost občerstvení v Restauraci Rejvíz.
 

Vrcholy

Cestou míjíme vrchol U Pomníku 814 m n. m., který je ovšem plochý a schovaný v lese - stejně by tak z něj nebyly žádné výhledy.
 

Nebezpečí

Na trase se nenachází žádné nebezpečné úseky, ani technicky obtížná místa. Jde se po širokých lesních cestách a polních cestách bez výrazného převýšení, nebo po pevných dřevěných lávkách. U Mechového jezírka je dřevěné zábradlí.
 

Jídlo

Na trasu jídlo ani pití řešit nemusíte, protože se jedná o velmi krátký výlet. V případě potřeby pak můžete v nástupním a cílovém místě v obci Rejvíz využít služeb Restaurace Rejvíz hned u parkoviště.
 

Zajímavosti

Národní přírodní rezervace Rejvíz patří k nejstarším rezervacím na území Jeseníků, byla vyhlášena již v roce 1955. Rejvíz ročně navštíví přes 40 000 návštěvníků - i ve špatném letním počasí zde potkáte mraky turistů. Jejich pohyb v podmáčeném terénu zajišťuje povalový dřevěný chodník, který je pohodlně dovede až k jezírku. Povalový chodník s šířkou pouze 1,2 metru je určen pouze pro chodce, nikoliv pro cyklisty.

Více informací o nejkrásnější lokalitě Jeseníků, Rejvízu, najdete také v pořadu ČT Toulavá kamera zde.

Vloženo: 03. 08. 2019
Autor:
Karel
Profil autora