NaTreku.cz

Trek ke třem jezerům ve Schladminských Taurách

Pohoří, oblast / Stát

Schladmingské Taury / Rakousko

Roční období

Léto

10. 08. 2021

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 641 m

↓ 641 m

Délka

7.7 km

6 hod.

Nadmořská výška

max. 1685 m n.m.

min. 1142 m n.m.

Turistická mapa Schladminské Taury

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 641 m
Sklesané metry: 641 m

Užitečné informace

  1. Přelidněnost - střední
  2. Vhodné pro děti - ANO
  3. Vhodné pro psy - ANO

Trek přes tři jezera pod horu Hochwildstelle

Nástupní místo

Parkoviště u chaty Seewigtalstüberl na konci mýtné silnice, která vede z města Aich. Mýtné stálo 2,5 Eura na osobu.
 

Popis treku

Od parkoviště vede k prvnímu jezeru pohodlná široká cesta. Navíc se jde v podstatě po rovince. Tudíž zde bylo poměrně hodně turistů, kteří však většinou zůstali u prvního jezera. Zde je i velká restaurace se zvířaty, které je možné za poplatek krmit. My jsme však pokračovali dál podél jezera Bodensee. Stále jsme šli po široké cestě. Ta se však za jezerem změnila na klasickou stezku. A zde také je nejnáročnější část trasy. Výstup k druhému jezeru.

Jde se velmi prudce v serpentinách vzhůru, jsou zde i vybudované schody a zábradlí pro usnadnění výstupu. Nicméně výstup zpestřuje mohutný vodopád, takže se šlo velmi dobře. U druhého jezera jsme si dali krátký odpočinek v chatě Hans Wödl Hütte, kde jsem se i lehce občerstvili. Poté jsme pokračovali dál podél jezera k dalšímu stoupání, které již není tak prudké jako to první a poměrně brzy jsme byli u jezera Obersee. To se již nachází v horském kotli pod hřeben Schladminských Taur. Od jezera je možné vystoupat i na horu Hochwildstelle. Nám však bohatě stačila tato trasa. A diky lepšícímu se počasí jsme si vychutnali výhled i na skalni hradbu Grimming. Po odpočinku jsme se vrátili zpět na parkoviště stejnou trasou.
 

Náročnost

Většinou jednoduchá túra po širokých cestách. Jediné náročnější úseky jsou výstupy mezi jednotlivými jezery. Zvlášť stoupání mezi jezery Bodensee a Hüttensee je velmi prudké a v jedné části jsou pro usnadnění výstupu i dřevěné schody a zábradlí. Jinak se jedná o jednodušší alpský trek. Trasu zvládnou i děti.
 

Dostupnost vody

Na trase je sice několik potoků, ale vodu jsme z nic nepili. Občerstvili jsme se na chatě Hans Wödl Hütte u jezera Hüttensee.
 

Možnosti přespání

Přespání je možné na chatách po cestě Hans Wödl Hütte a Forellenhof. My měli ubytování dole u Schladmingu v soukromí.
 

Vrcholy

Trasa nevede přes žádný vrchol. Nicméně z trasy se nabízejí výhledy na hřeben Schladminských Taur nebo skalního obra Grimming.
 

Nebezpečí

Trasa je celkově velmi jednoduchá a bezpečná. Jediné náročné místa jsou stoupání k druhému a trošku i třetímu jezeru. Zvlášť k jezeru Hüttensee je výstup velmi prudký. Nicméně pro větší bezpečí je zde instalováno i zábradlí.
 

Jídlo

Jídlo nabízí chaty po cestě Forellenhof, Hans Wödl Hütte a Seewigtalstüberl. My se občerstvili v druhé chatě a měli jsme i nějaké vlastní pokrmy.
 

Vloženo: 17. 08. 2021
Autor:
rikitikizub
Profil autora