NaTreku.cz

Půldenní lehký trek na horu Cavallazza v Dolomitech

Pohoří, oblast / Stát

Dolomity / Itálie

Roční období

Léto

26. 06. 2011

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 524 m

↓ 524 m

Délka

6.2 km

4 hod.

Nadmořská výška

max. 2324 m n.m.

min. 1970 m n.m.

Turistická mapa Dolomity

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 524 m
Sklesané metry: 524 m

Nenáročná horská túra v národním parku Paneveggio

Nástupní místo

Parkoviště v italském silničním sedle Passo di Rolle.
 

Popis treku

Tento trek jsme si vybrali jako odpočinkovou túru po předchozích namáhavých výstupech v předešlých dnech. A splnilo to do puntíku naše očekávání. Autem jsem dojeli do sedla Passo di Rolle na parkoviště. Ze sedla jsme vyrazili po značené cestě směrem na jih. Ze začátku je cesta velmi široká, postupně se změní na horskou stezku. (foto) Krajina kolem je nádherná, louky, skály a také plno menších horských ples. Cestou jsme minuli lyžařský vlek. Kolem jezera Cavallazza (foto) jsme bez problémů došli až na horu Cavallazza 2 326 m n. m. Výhledy jsou odtud opravdu krásné, zvlášť na krajinu mezi sedlem Passo di Rolle a horou Marmolada, která již není tak skalnatá. (foto)

Po odpočinku na vrcholu jsme se začali vracet. Ze začátku jsme šli stejnou cestou, ale asi po 1 km jsme si udělali odbočku na horu Tognazza 2 207 m n. m. (foto) Tato hora je vlastně výstupek skalnatého zlomu, který spadá hluboko do údolí. Poté jsme se vrátili zpět na stezku a vrátili se na parkoviště k autu.
 

Náročnost

Pohodový výšlap v okolí horského sedla Passo di Rolle. Jedná se spíše o procházku, během které jsme vystoupili na dva menší vrcholy. Výhledy jsou ovšem i odtud velkolepé. Technicky i fyzicky velmi snadné, vhodné pro rodiny s dětmi.
 

Dostupnost vody

Vzhledem k délce cesty jsme měli veškerou vodu sebou (stačil nám 1 litr na osobu). Nicméně je možné nabírat vodu z potůčků po cestě.
 

Vrcholy

Na cestě jsme vystoupili na vrcholy Cavallazza 2 324 m n. m. a Tognazza 2 209 m n. m. Během cesty jsou krásné výhledy na okolní horské štíty, hlavně na skupinu Pala s vrcholem Cimon della Pala. Je také vidět na severu maisv hory Marmolada.
 

Nebezpečí

Na trase se nenachází žádné nebezpečné místo. Celou dobu se jde po širokém horském chodníčku. I výstup na horu Cavallaza je naprosto bezproblémový.

Vybavení

Na tento výlet stačí klasické vybavení do hor. Ačkoliv je trasa opravdu jednoduchá, doporučuji i tak vysoké kotníkové boty. Bunda proti dešti je v horách samozřejmostí.
 

Jídlo

Na začátku či konci treku v sedle Passo di Rolle je možno bez problémů se najíst v restauracích. Během treku žádná chata není, ale trek je velmi krátký.
 

Zajímavosti

Tento trek je velmi nenáročný. Určitě ho zvládnou i malé děti. A přitom výhledy a krajina po cestě jsou nádherné. Nechybí ani horské jezero. Pohled na masu skal skupiny Pala nemá chybu.

Tip na výlet

Máte-li rádi treky bez lezení, v Dolomitech je plno možností k jejich realizaci. Krásný trek v Národním parku Fanes-Sennes-Braies naleznete na našem webu - Treking v Národním parku Fanes-Sennes-Braies.

Vloženo: 23. 03. 2017
Autor:
Gejza
Profil autora