NaTreku.cz

Pohodový trek na Polster v pohoří Hochschwab

Pohoří, oblast / Stát

Hochschwab / Rakousko

Roční období

Podzim

29. 09. 2016

Náročnost

2 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 716 m

↓ 716 m

Délka

7.4 km

4 hod.

Nadmořská výška

max. 1910 m n.m.

min. 1210 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 716 m
Sklesané metry: 716 m

Okružní horská túra na horu Polster v západní části pohoří Hochschwab

Nástupní místo

Parkoviště v silničním sedle Präbichl, do kterého vede silnice spojující města Eisenerz a Trofaiach.
 

Popis treku

Výstup na horu Polster 1 910 m n. m. jsme začali v silničním sedle Präbichl, kam jsme dojeli v dopoledních hodinách. Věděli jsme, že se nejedná o dlouhý výstup a tak jsme nikam nespěchali. Z parkoviště jsme se vydali po značené cestě č. 805. Stezka vedla lesem a postupně nabírala výšku. Nakonec nás přivedla na svah hory Polster, který je v zimě využíván jako sjezdovka. (foto) Rozhodli jsme se o přímý výstup na vrchol. Proto jsme opustili značenou cestu a po loukách a po vyšlapané stezce jsme v serpentinách začali stoupat přímo k vrcholu. Minuli jsme stanice lanovky a nakonec jsme vystoupali na malý hřebínek pod vrcholem. Zde se otevřely krásné výhledy na západní část pohoří Hochschwab. (foto) Napojili jsme se na široký chodník a bez problémů vystoupali na vrchol hory Polster. (foto)

Z vrcholu jsme začli po krásném hřebínku sestupovat do sedla. (foto) Tato část trasy je nejkrásnější, neboť nabízí krásné výhledy na okolní hory. Po sestupu do sedla jsme pokračovali v sestupu až k chatě Leobner Hütte. Zde jsme opět opustili značený chodník a v serpentinách jsme se spustili přímo do údolí. Napojili jsme se na značenou cestu č. 871, po které jsme se bez problémů vrátili zpět k autu na parkovišti.

Tip na výlet

Hochschwab je opravdu nádherné pohoří. Jestliže zde chcete strávit více dní, nabízíme Vám trek na našem webu - Okružní třídenní trek v pohoří Hochschwab
 

Náročnost

Výstup na horu Polster není náročný. Je vedený po stezkách nebo alpských loukách. Ani převýšení není velké. Nástupní místo je totiž v silničním sedle ve výšce cca 1 200 m n. m.
 

Dostupnost vody

Výstup je velmi krátký, stačily nám vlastní zásoby. Vodu lze doplnit na chatě Leobner Hütte během sestupu.
 

Možnosti přespání

Jedná se o krátký trek, není nutné řešit přespání. Možnost přespání v sezoně nabízí chata Leobner Hütte.
 

Vrcholy

Z hory Polster 1 910 m n. m se nabízejí výhledy na západní část pohoří Hochschwab s horami Hochturm a TAC Spitze. V těsné blízkosti hory leží i známá vytěžená hora Erzberg. Na západ je pohled na pohoří Eisenerzské Alpy s vrcholem Eisenerzer Reichenstein.
 

Nebezpečí

Na trase není žádný nebezpečný úsek. Celou cestu se jde po značených stezkách, nebo širokých alpských loukách.

Vybavení

Ačkoliv je tento výstup krátký, určitě je nutné mít klasické vybavení do hro - pevné boty, nepromokavou bundu. Dobré jsou i teleskopické hole, které ušetří kolena při sestupu.

 

Jídlo

V sezoně nabízí dobrou kuchyni chata Leobner Hütte, která leží pod horou Polster. My jsme si vystačili se studenou stravou.
 

Zajímavosti

Během výstupu se otevírají výhledy na horu Erzberg, která je doslova rozporcována těžbou železné rudy. Na této hoře se pravidelně v červnu konají extrémní závody motorek do vrchu.
 

Vloženo: 04. 04. 2017
Autor:
Gejza
Profil autora