NaTreku.cz

Treking na Sas di Ciampac v Národním parku Puez - Odle

Pohoří, oblast / Stát

Dolomity / Itálie

Roční období

Podzim

26. 09. 2008

Náročnost

2 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 722 m

↓ 722 m

Délka

7.7 km

6 hod.

Nadmořská výška

max. 2672 m n.m.

min. 2116 m n.m.

Turistická mapa Dolomity

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 722 m
Sklesané metry: 722 m

Jednodenní horská túra v italských Dolomitech

Nástupní místo

Parkoviště v silničním sedle Grödner Joch (Passo Gardena) na silnici, která vede z města Selva di Val Gardena do města Corvara in Badia.
 

Popis treku

Výstup na horu Sas di Ciampac 2 667 m n. m. jsme začali v silničním sedle Grödner Joch. Díky tomu jsme ušetřili hodně fyzických sil, neboť celkové převýšení již nebylo velké. Ze sedla jsme se vydali po značené cestě č. 2. Již zde se nám otevíraly krásné výhledy na okolní skalní velikány. Nejprve jsme šli po široké cestě po loukách. (foto) Brzy jsme se však ocitli ve skalnatém terénu. Široká stezka se změnila na úzkou stezku, po které jsme kličkovali mezi bizardními skalními útvary. Stezka poté pokračovala po svahu horského hřebene. Takto jsme došli do sedla Furc. de Crespeina. Z něj jsme lehce sestoupili a poté již začal samotný výstup na horu Sas di Ciampac 2 667 m n. m. (foto) Nám trošku cestu ztěžoval čerstvě napadaný sníh, ale i tak byl výstup bez problémů.

Samotná hora Sas di Ciampac se nachází na jižním okraji Národního parku Puez - Odle. Proto jsou z ní úžasné výhledy nejen na krajinu samotného národního parku, ale také na okolní hory, např. sousední masiv Sella. (foto) Také pohled do údolí je takřka letecký. Na vrcholu jsme proto chvíli zůstali a kochali se. Poté jsme začali sestupovat zpět. Cesta byla totožná s výstupovou a tak jsme se po ní bez problémů vrátili zpět k autu na parkovišti v sedle Grödner Joch.
 

Náročnost

Nenáročný trek na jižním okraji Národního parku Puez - Odle. Technicky zde není žádný problém, celou dobu se jde po stezce. Vzhledem k výchozímu místu, což je silniční sedlo Grödner Joch ležící ve výšce 2 125 m n. m., je i celkové převýšení menší.
 

Dostupnost vody

Během treku nebyla žádná voda ani chata. Je nutné si vzít vodu sebou. Nám stačilo 1,5 litru na osobu.
 

Možnosti přespání

Jedná se o poměrně krátký výstup, nocleh není nutný. V případě nutnosti je možné ubytování na chatách v silničnim sedle Grödner Joch.
 

Vrcholy

Z hory Sas di Ciampac 2 667 m n. m. jsou krásné výhledy na masiv Sela s horou Piz Boe, dále jsou vidět hory Sassonger Sas Ragias, Lavarella, Piz Conturines a další.
 

Nebezpečí

Na trase se nenachází žádné nebezpečné místo. Celou dobu se jde po horském chodníčku. I samotný výstup na horu Sas di Ciampac je naprosto bezproblémový.

Vybavení

Na vrchol hory Sas di Ciampac vede klasický horský chodník, proto není nutné žádné speciální vybavení na lezení. Je potřeba mít kvalitní obuv a funkční oblečení.
 

Jídlo

Na trase není žádná chata, tak je nutné mít veškeré zásoby jídla sebou. Občerstvení je možné na začátku nebo konci treku na chatách v silničním sedle Grödner Joch.

Tip na výlet

Z hory Sas di Ciampac je krásný výhled na masiv Sella a horu Piz Boe. Trek s ferratou na tuto horu naleznete i na našem webu - Trek na horu Piz Boe.

 

Vloženo: 26. 03. 2017
Autor:
Gejza
Profil autora