NaTreku.cz

Výlet s pomocí lanovky na horu Rinsennock v pohoří Nockberge

Pohoří, oblast / Stát

Nockberge / Rakousko

Roční období

Léto

03. 07. 2018

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 336 m

↓ 736 m

Délka

7.7 km

6 hod.

Nadmořská výška

max. 2334 m n.m.

min. 1779 m n.m.

Turistická mapa pohoří Nockberge

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 336 m
Sklesané metry: 736 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro děti - ANO, školního věku
  2. Vhodné pro psy - ANO, pozor na krávy
  3. Přelidněnost - díky snadné dostupnosti velká.

Nenáročný trek na horu Rinsennock nad Turracher Höhe v Rakousku

Nástupní místo

Parkoviště u spodní stanice Panorama v sedle Turracher Hoehe, kde využijete lanovku a samotná pěší túra začne na stanici horní.
 

Popis treku

Zaparkovali jsme u spodní stanice lanovky Kornockbahn v sedle Turracher Höhe. Sedlo Turracher Hoehe leží přibližně ve výšce 1 800 m n. m. Vrcholy nad sedlem jsou ve výšce cca 2 200, 2 300 m n.m. jsou ideální pro rodinné túry s dětmi školního věku. Lanovkou Kornockbahn (jezdí každou středu a neděli) se dostanete do nadmořské výšky cca 2200 m. Výstup na samotný vrchol Rinsennock vede po úzkém hřebenu, ale s trochou opatrnosti to není problém. Převýšení není také velké. Vrchol je poměrně plochý, takže si můžete na trávníku dát zaslouženou svačinu.

Pro sestup jsme zvolili severní poměrně strmě padající hřebínek. Pěšina tu nejdříve vede travnatým povrchem, později se stává kamenitou klikatící se pěšinou. Asi ve výšce 2 000 m n.m. narazíte na vrstevnicovou cestu, kterou se dáte doprava. Ta obchází vrchol Rinsennock ze severu a otevírají se z ní krásné výhledy na Koenigstuhl, Muehlbachernock a Frauennock.

Cesta míjí Winkler Alm a Schaf Alm, využívá částečně i svahy lanovek nad samotným Turracher Höhe a padá skrz lyžařskou vesničku s chatami zpět na hlavní silnici v sedle Turracher Höhe. V závěru trasy je několik restaurací, kde se dá občerstvit.
 

Náročnost

Alpská túra pro začátečníky. Cestu velmi ulehčuje lanovka z horského sedla Turracher Höhe. Poté již není stoupání tak náročné. Po celou dobu se jde po úzké turistické stezce / chodníku. Výlet bez problémů zvládnou i děti školního věku (vyzkoušeno). Túra je také vhodná pro pejsky (pozor na krávy, se psy se moc nemusí).
 

Dostupnost vody

Stačil nám 1 l na osobu, kterou jsme měli koupenou. Po cestě sice je několik potoků, ale všechny se nacházejí v oblasti pastvy krav. Nechtěli jsem tak riskovat pití kontaminované vody od kravích exkrementů. Horské chaty s restaurací jsou k dispozici jen v oblasti sedla Turracher Höhe.
 

Vrcholy

Z cílového vrcholu Rinsennock 2 334 m n.m. jsou skvělé výhledy na velkou část pohoří Nockberge v Gurktalerských Alpách, jako např.: Gregerlnock 2 296 m n. m., Schiestelnock 2 206 m n. m., Steinnock 2 197 m n. m., Koflernock 2 277 m n. m. a mnoho dalších vrcholů.
 

Nebezpečí

Žádné nebezpečí technického charakteru zde nehrozí. Jde se celou dobu po vyšlapaném horském chodníku. Jediné nebezpečí jsou tak hlavně v létě bouřky a problém můžou způsobit zvědavé krávy, které se pasou volně na loukách. V Rakousku již byly zaznamenány smrtelné útoky krav na turisty. Zvlášť je znervózňují psi.
 

Jídlo

Balené svačiny, ovoce, čokoládové tyčinky. Horské chaty s restaurací jsou k dispozici jen v oblasti sedla Turracher Höhe.
 

Zajímavosti

Středisko Turracher Höhe je známé zejména zimními sporty - v okoli se nachází hned několik sjezdovek s kompletním zázemím. Ovšem i v létě tato oblast nabízí bohaté možnosti pěší turistiky nízké náročnosti - vhodné pro rodiny s dětmi. Můžete využít také některé adrenalinové nabídky aktivit, jako je jízda na kovové dráze nebo půjčení sjezdového kola.

Vloženo: 04. 10. 2018
Autor:
bob
Profil autora