NaTreku.cz

Výlet na rozhlednu na Pekelném kopci

Pohoří, oblast / Stát

Českomoravská vrchovina / Česko

Roční období

Jaro

28. 05. 2021

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 141 m

↓ 141 m

Délka

7.7 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 571 m n.m.

min. 461 m n.m.

Turistická mapa okolí Třebíče

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 141 m
Sklesané metry: 141 m

Užitečné informace

  1. Přelidněnost - střední
  2. Vhodné pro děti - ANO
  3. Vhodné pro psy - ANO

Krátký výlet z Třebíče na rozhlednu na Pekelném kopci

Nástupní místo

Velké parkoviště u polikliniky v Třebíči.
 

Popis treku

Z parkoviště jsem se vydal po stezce, která mne brzy dovedla k zahrádkářské kolonii. Zde jsem se napojil na zelenou turistickou značku, která vede až na rozhlednu. Po asfaltce jsem pokračoval k rozhledně. Cesta mě dál vedla po polích. Ze široké polní cesty jsem přešel na úzkou stezku. Po ní jsem došel až pod Pekelný kopec. Po vstupu do lesa jsem odbočil na naučnou stezku, která vede po široké lesní cestě. Po ní jsem pokračoval na vrchol kopce. Zde je také nejprudší část výstupu. Nakonec jsem se rozhodl nejít přímo k rozhledně, ale po úzké lesní stezce jsem si udělal odbočku k nejvyššímu bodu Pekelného kopce. Zde je i plechový stan určený k táboření. Po stezce jsem poté došel k rozhledně. Výhledy jsou krásné, mě přálo i počasí. Zpět jsem se vydal po zelené značce. Ta mne dovedla zpět do Třebíče.

Náročnost

Velmi jednoduchý výlet, většinou po značených cestách. Trasa vede po polních a lesních širokých cestách, na několika místech se jde po pěšině. Převýšení není velké. Jediné stoupání je až na samotný vrchol Pekelného kopce. Trasa je ideální pro děti a psy. Kočárek by asi na některých místech na polních stezkách neprojel.
 

Dostupnost vody

Na trase není žádná možnost se občerstvit. Je nutné mít alespoň 1 litr vody sebou.
 

Vrcholy

Z vrcholu Pekelného kopce 570 m n.m. je krásný kruhový výhled na jižní část Českomoravské vrchoviny. Údajně jsou vidět za dobré viditelnosti i Alpy.
 

Nebezpečí

Trasa je velmi jednoduchá a bezpečná. Není zde žádný problém. Jde se po širokých cestách nebo pěšinách.
 

Jídlo

Na trase není žádné občerstvení, je tak dobré mít vlastní svačinu.
 

Zajímavosti

Původní rozhledna na Pekelném kopci zanikla v 50. letech minulého století. Současná rozhledna byla postavena v roce 2014. Konstrukce je ze dřeva a kovu. Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 23 metrů vede točité schodiště. Celková výška rozhledny je 26 metrů. Rozhledna je bezplatně celoročně otevřená.
 

Vloženo: 03. 06. 2021
Autor:
Gejza
Profil autora