NaTreku.cz

Krátký turistický výlet do údolí Bobrůvky na Vysočině

Pohoří, oblast / Stát

Českomoravská vrchovina / Česko

Roční období

Jaro

13. 05. 2018

Náročnost

1 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 105 m

↓ 105 m

Délka

6.1 km

2 hod.

Nadmořská výška

max. 523 m n.m.

min. 450 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 105 m
Sklesané metry: 105 m

Okružní výlet z Mirošova do údolí Bobrůvky

Nástupní místo

Autobusová zastávka v obci Mirošov. Tato obec leží na silnici mezi Dolní Rožínkou a Bobrovou.
 

Popis treku

Výlet v této klidné části Vysočiny jsme začali v obci Mirošov. Od zastávky autobusu jsme prošli kolem obecního úřadu a po pár metrech odbočili doleva na úzkou asfaltku (foto). Ta nás vyvedla z vesnice. Za JZD jsme odbočili doprava a asi po 250 metrech jsme opustili asfaltku a přešli jsme na polní cestu. Po ní jsme došli do lesa a sestoupili do údolí Bobrůvky (foto).

Zde jsme se napojili na modrou turistickou cestu. Po ní jsme šli podel říčky, přešli jsme silnici do Mirošova a pokračovali dál. Cesta vede po loukách a lesních cestách (foto). Nakonec jsme začali v lese stoupat z údolí. Prudce jsme se stočili doprava a opustili jsme značenou cestu. Po široké lesní a polní cestě jsme se začali vracet zpět do Mirošova. Před Mirošovem jsme po louce vyšli na Mirošovský vrch 525 m n. m. a vychutnali si výhledy do kraje. Poté jsme sešli zpět na polní cestu a vrátili se zpět do Mirošova k autobusové zastávce.
 

Náročnost

Jednoduchý odpočinkový výlet v klidném údolí říčky Bobrůvka. Většinou se jde po širokých polních nebo lesních cestách. Trasa sice z části nejde po značené turistické cestě, i tak je orientace jednoduchá. Výlet je vhodný pro rodiny s dětmi. Okruh nelze absolvovat s kočárkem, neboť v údolí Bobrůvky jsou úseky, které neumožňují průjezd.
 

Dostupnost vody

Po cestě není žádná možnost občerstvení. Jedná se o krátký výlet, stačí s sebou mít cca 1 litr na osobu.
 

Vrcholy

Ačkoliv Mirošovský vrch s výškou 525 m n.m. není nějaká velehora, výhledy z něj jsou krásné, ničím nerušené na všechny strany.
 

Nebezpečí

Trasa je vedená po širokých cestách nebo stezkách. Jediný prudší úsek je v údolí říčky Bobrůvka (za deště to tady může slušně klouzat). Pozor je nutné si dát i při přechodu silnice do Mirošova, neboť zde můžou jezdit nákladní auta do místního kamenolomu. Jinak je cesta naprosto bezproblémová.
 

Jídlo

Na trase není možnost občerstvení. V obci Mirošov funguje menší obchod. Hospoda z je zrušená z důvodů EET, bohužel.
 

Zajímavosti

Nedaleko této trasy se nachází westernové městečko Šiklův Mlýn. Jedná se o největší přírodní zábavní areál v České republice. Naleznete zde westernové město, zoopark, aquapark a mnoho dalších atrakcí. Areál začal vznikat v roce 1994 výstavbou westenového města. Je zde také jeden z největších přírodních amfiteatrů pro 2 500 návštěvníků. Hlavní sezona začíná 1. července.
 

Tip na výlet

Vysočina je velmi malebná část naší země. Nabízí mnoho možností k výletům. Jeden takový je popsán na našem webu - Okružní výlet přes Blatiny na Drátenickou skálu.

Vloženo: 18. 05. 2018
Autor:
Gejza
Profil autora