NaTreku.cz

Výstup na horu Hochanger v Mürzstegerských Alpách

Pohoří, oblast / Stát

Mürzstegerské Alpy / Rakousko

Roční období

Jaro

07. 04. 2018

Náročnost

2 / 5

více o obtížnostech

Převýšení

↑ 602 m

↓ 602 m

Délka

8.3 km

4 hod.

Nadmořská výška

max. 1682 m n.m.

min. 1149 m n.m.

Výškový profil trasy

Nastoupané metry: 602 m
Sklesané metry: 602 m

Užitečné informace

  1. Vhodné pro psy - ANO
  2. Vhodné pro děti- ANO
  3. Přelidněnost -malá

Jarní nenáročný trek na vyhlídkovou horu Hochanger 1 682 m n. m. z osady Seeberg

Nástupní místo

Parkoviště v malé osadě Seeberg, která leží jižně od hlavního hřebene Hochschwabu na silnici spojující Seewiesen a Gußwerk.
 

Popis treku

Z osady Seeberg vede na vrchol Hochangeru značená cesta. Nejprve nás zavedla do pěkného údolí. (foto) Sníh byl i v těchto nižších polohách, ale brzy ráno byl tvrdý a tak jsme se nebořili. Po loukách jsme se přibližovali k hoře. Po vstupu do lesa jsme opustili širokou cestu a v serpentinách jsme prudce vystoupali až k salaším Göriacher Alm. Zde se otevírají první výhledy a tak jsme si chvilku odpočinuli. (foto) Zároveň jsme viděli cestu na vrchol hory Hochanger.

Po odpočinku jsme začali stoupat. Trasa vede po svahu hory. (foto) V nižší části jsou ještě občas stromy, později se jde v otevřené krajině. Svah byl plný stop od skialpinistů. Pomalým tempem, protože je svah poměrně prudký, jsme vystoupali na vrchol hory Hochanger 1 682 m n.m. Výhledy jsou skvělé na všechny strany. (foto) Po odpočinku jsem se začali vracet zpět do údolí. Cesta vedla takřka stejně jako výstup. Jen v lesní části jsme vynechali serpentiny a sestoupili jsme na louky po široké lesní cestě. To jsme již potkávali davy skialpinistů, kteří se vydali na vrchol později. My jsme vyrazili brzy ráno a tak jsme měli horu jen pro sebe.

Náročnost

Jedná se o poměrně jednoduchý horský výstup. Celkové převýšení nepatří k největším a terén je bezproblémový. Prudší část lesem k salaším je vedena v serpentinách. Od salaší se jde po loukách přímo na vrchol Hochanger 1 682 m n. m., orientace je bezproblémová. V zimním období doporučuji jít brzy ráno, neboť sníh je tvrdý a nepropadá se. Trasu je možné bez problémů absolvovat i se psem.
 

Dostupnost vody

V údolí jsou nějaké potoky, ale my jsme měli vodu vlastní. Stačil nám 1,5 litru na osobu.
 

Možnosti přespání

Po nočním pátečním příjezdu jsme strávili noc ve stanech na malém parkovišti mezi obcemi Seeberg a Seewiesen.
 

Vrcholy

Z vrcholu Hochanger 1 682 m n.m. jsou skvělé výhledy na pohoří Hochschwab, Veitsch Alpe, Seckauské Taury a mnoho dalších vrcholů.
 

Nebezpečí

Jedná se o naprosto bezpečný trek. Trasa vede částečně v lese, částečně po hraně hory po loukách, orientačně bez problémů. Není zde žádné exponované místo. Vrchol je velmi široký a prostorný.
 

Vybavení

Na tento výstup stačí klasické horské vybavení. Dobré kotníčkové boty, kvalitní funkční oblečení. Určitě se hodí teleskopické hole. My jsme nakonec nebrali sněžnice, protože sníh byl tvrdý a šlo se po něm dobře. Jinak ale sněžnice doporučuji. Za dobrého počasí jsou na sněhu nutné sluneční brýle.
 

Jídlo

Jediná restaurace je v osadě Seeberg. My jsme si vystačili s vlastními zásobami.
 

Tip na výlet

Z hory Hochanger se otevírají krásné výhledy na malé pohoří Veitsch Alpe. Výstup na nejvyšší bod pohoří Hohe Veitsch najdete i na našem webu - Lehký trek na Hohe Veitsch.
 

Vloženo: 08. 04. 2018
Autor:
Gejza
Profil autora