NaTreku.cz

Pohoří Ennstálské Alpy

Pohoří Ennstálské Alpy (německy Ennstaler Alpen) se nachází ve spolkové republice Štýrsko. Je tvořeno několika samostatnými celky. Na severu leží Haller Mauern s horou Grosser Pyhrgas 2 244 m n. m. Na jihovýchod od tohoto pohoří leží malý horský celek Buchensteingruppe s vrcholem Grosser Buchenstein 2 224 m n. m. Sousední horskou skupinu Gesäuse odděluje od Buchensteingruppe říčka Ens, která dala celému pohoří název.

Gesäuse patří k nejkrásnějším partiím celých Severních vápencových Alp. I z toho důvodu byla tato část vyhlášena Národním Parkem. Nejvýznamější vrcholy jsou Hochtor 2369 m n. m. a Reichenstein 2 251 m n. m.  Dalším celkem Ennstálských Alp je krásný horský hřeben Eisenerzer Alpen. Ten je na východě zakončen nejvyšší horou Eisenerzer Reichenstein 2 165 m n. m. Na jih od této hory se nachází poslední horská skupina Reiting s horou Gösseck 2 214 m n. m.

Ennstálské Alpy
Nejvyšší hora

Hochtor 2 369 m n. m.

Seznam hlavních vrcholů

Grosser Ödstein 2 335 m n. m., Reichenstein 2 251 m n. m., Sparafeld 2 247 m n. m., Grosser Pyhrgas 2 244 m n. m.,  Lugauer 2 217 m n. m.

Ennstálské Alpy se dělí

Haller Mauern; Buchsteingruppe; Gesäuse; Eisenerzer Alpen; Reiting

Chráněná území

Národní park Gesäuse

Další informace

Patří do systému: Severní vápencové Alpy
Je v zemích: Rakousko
Převládající horniny: vápenec 

Zajímavé odkazy

Tipy na výlety v pohoří Ennstálské Alpy

Chaty v pohoří Ennstálské Alpy